SANATÇI RÖPORTAJLARI

FULİN

unnamed

ŞEHNAZ GÜL: Öncelikle ”Firardayım” hayırlı,uğurlu olsun. Single’ı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinden bahseder misin?

FULİN: Teşekkür ederim.Öncelikle tam anlamıyla bir müzik hastasıyım.4-5 yaşlarında başladım müziğe ilgi duymaya.Küçük yaşlardan itibaren okulumla eş zamanlı olarak müzik eğitimi aldım.Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünden mezun oldum,ancak bu süre içinde de müzikle uğraşmaya devam ettim.Çeşitli besteler yapıp sözler yazdım,hala da devam ediyorum.Üniversiteden mezun olur olmaz Tıp Fakültesi Farmakoloji bölümünde yüksek lisansa basladım,hala da devam ediyorum.

Gönlümden geçen her zaman müzik oldu,o sebeple artık tamamen müziğin arkasından gitmeye karar verdim.Yüksek lisansımı yaparken aynı zamanda moda tasarımı okuluna yazıldım.İstanbul Moda Akademisinden mezun oldum ve ikinci klibimde kendi tasarımlarımı kullanacağım. Diğer bir özelliğim de sanırım sporu çok sevmek. Çocukluğumdan beri spordan kopamadım. Çok küçük yaslarda tenise ve yüzmeye basladım.Daha sonra bunu dans takip etti.Zaten ilk klibimde de güzel bir dans koreografisiyle sizlerle buluştuğumuzu düşünüyorum,inşallah daha iyileri de olacak…

ŞEHNAZ GÜL:Single’da 2 şarkı yer alıyor. “İçinde Oku” ve 2 versiyonu olan“Aşk Bu Biter mi” .Alışıla gelmişin dışında single, bu şarkılardan birinin adını almamış.”Firardayım” adını vermişsin. Kimyadan mı firar ettin anlamında mı acaba diye aklıma gelmedi değil.Kimya bölümü mezunusun ama sanırım kimyaya değil,müziğe aşıksın?

İçinde bulunduğum kafesten firar ettim”

FULİN: Öncelikle albüme kendi adımı koymayı düşündüm ancak sonra ‘’firardayım’’ daha mantıklı geldi bana. Çocukluğumdan beri sanki bir kafes içindeydim. Dışarıda benim için hazırlanmış bir hayat vardı.Ve bu hayatın adı ‘’MÜZİK’’ ti. Ben de içinde bulunduğum kafesten firar ettim ve ait olduğum yere koştum.

_MG_0490 copy (1)

ŞEHNAZ GÜL:”Firardayım”ın hayata geçme aşamasından bahseder misin? Ne kadar sürede hazırlandı ? kimlerin imzasını taşıyor?

FULİN: ‘’İçinden Oku’’nun beste ve aranjesi 2 sene önce yapıldı aslında. Sözler bana ait.Beste ve Aranjesi Emrah Karaduman imzası taşıyor.Ancak daha sonra bir şarkı daha yapmaya karar verdik. Biraz daha ‘’edm’’ soundun ağırlıklı olduğu farklı birşey yapmak istedik.Böylece ‘’Aşk Bu Biter Mi’’ ortaya cıktı.

Maxi-Single albümünü çıkarmak için bu şarkının da bitmesini bekledik. Çok detaylı çalışmalar oldu.Sevgili Caner Güneysu albümde bize gitarıyla eşlik etti. Mix Master Çaglar Türkmen’e ait.Şarkıların aranjelerini yaparken Emrah Karaduman cok farklı teknikler ve yeni yöntemler kullandı,sık eledi sık dokudu diyebiliriz.Klibe de aylar öncesinden hazırlanmaya basladık. Danslar icin de aynı şekilde zor bir koreografi hazırladık.Klip Gökhan Palas tarafından çekildi. Kostümler Özgür Mete’ye ait.

ŞEHNAZ GÜL:İlk klip şarkın “İçinden Oku” oldukça zengin görüntüler içeriyor.Oldukça zaman ve emek harcandığı belli.

FULİN: Aynen öyle.Kostümlerde farklı tasarımlar farklı takılar ve dansta da aynı şekilde farklı bir tarz yakalamak istedik.Bu da öyle 1 günde hazırlanılacak bir şey değil. Ben işime inanılmaz saygı duyuyorum.Ve bu işi yaptığım sürece de saygı duyacağım. Nasıl başlarsan öyle gidermiş,işin kolayına hiçbir zaman kaçmadım.Ve her zaman da farklı işler yapmaya çalışacağım.

ŞEHNAZ GÜL:Diğer şarkın “Aşk Bu Biter mi” kliplenecek mi?

FULİN: Evet inşallah kasım gibi yeni klip gelecek.

ŞEHNAZ GÜL:Single albüm habercisi derler.Var mı albüm hazırlığı?

FULİN: Açıkçası şuan için albüm çıkarmayı düşünmüyorum. Belki 2 sene sonra olabilir…

ŞEHNAZ GÜL:Seni, Angelina Jolie ‘ye benzetiyorlar.Sen de kendini benzetiyor musun?

FULİN: O kadar güzel bir kadına benzetenler oluyorsa gerçekten ne mutlu bana:) her ne kadar aynaya baktığımda ben kendimi benzetemesem de…

ŞEHNAZ GÜL:Teşekkür ederim.Seninle röportaj yapmak çok keyifliydi.

FULİN:  Ben teşekkür ederim….

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.