SANATÇI RÖPORTAJLARI

ARMAN YILDIZ

Bu hafta röportajımı ilk albümü “ARMAN” ile müzikseverlere “merhaba” diyen Arman Yıldız ile gerçekleştirdik.

ŞEHNAZ GÜL: İngiltere’de hukuk eğitimi gördün ama hukukçu olmak yerine şarkıcılığı seçtin.Bu süreçten okuyucularımıza bahseder misin?

ARMAN YILDIZ: Hayallerimin peşinden gitmek daha çekici geldi. Çok sevdiğim bir sözü var Shakespeare’in “Kaderimiz yıldızlarda değil, içimizde yatar.” Belki de İngiltere’nin bana kattığı şey bu olmuştur ve şu da kabul edilmesi gereken bir gerçek ki; günümüz dünyasında bir avukat hatta hakim olarak yapamayacağın birçok şeyi bir müzisyen olarak başarabilirsin. İşte o yüzden “Deli Dünya”.

ŞEHNAZ GÜL: Keşke hukuk yerine konservatuar eğitimi alsaydım dediğin oldu mu peki?

ARMAN YILDIZ: Öyle dersem yanlış olur. Çünkü; hayatta yaşanan birçok şey insana farklı farklı tecrübeler katıp, değişik yollara yönlendirebiliyor ve şu an bulunduğum noktadan çok memnunum. Ama keşke ek olarak okuma şansım olsaydı zamanımda :))

ŞEHNAZ GÜL: Albüm yapma kararı verdikten sonra,hedefine giden yolda nasıl çalıştın?

ARMAN YILDIZ:Emekleyerek başladım ve hala da ayaklarımın üzerinde değilim açıkçası 🙂 Önce demo kayıtlarla başladı bütün hikayem. İskender Paydaş’ın dikkatini çekmeyi başarabildim o kayıtlarla. Benim için milat sayılabilecek bir andı O’nunla çalışmaya başlamak. 

Sonra 5 yıl gibi bir süre içerisinde yine İskender Paydaş’ın ellerinde piştim. Ve “ARMAN” o zaman hazırdı anca. Böyle anlatınca kolay gibi gelse de, inanın bana hiiiiçte öyle değil 🙂

ŞEHNAZ GÜL: “Arman” ne kadar sürede tamamlandı? Kimlerin imzasını taşıyor albüm?

ARMAN YILDIZ: İskender Paydaş’ın yanında çok değer verdiğim bir isim daha var bu albümde, Emre Yücelen. İçten, dürüst ve güleryüzlü yaklaşımın yanında gerçekten tam anlamıyla müthiş bir müzisyen kendisi. Ses getirecek daha çokca şarkılarımız olacak beraber. 

İsra Gülümser de not edilmesi gereken bir isim. Söz yazma konusunda, beni bir ögretmen edasıyla yetiştirdiğini itiraf etmem gerek.

ŞEHNAZ GÜL: Albümde çoğu şarkının söz ve müziklerinin sana ait olduğunu görüyorum.Sözlerinin üzerine mi beste yaptığını,yoksa ilhamının söz ve beste ile birlikte mi geldiğini merak ediyorum?

ARMAN YILDIZ: “Şarkılarım, duygularımı ve düşüncelerimi ödünç verdiğim andır” derim hep. Çünkü, gerçekten o meşhur “İlham” gelmeden olmuyor. Ne zaman, nerde, nasıl geleceğini asla bilemiyorsunuz. Gelsinde, ister beraber ister ayrı ayrı gelsin. Gel, ne olursan ol yine gel :))

3- _DSC4314_5740-001

“EKSİĞİM YOK,FAZLAM VAR”

ŞEHNAZ GÜL: İlk klibin “Deli Dünya” isimli şarkına geldi.Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz klip senaryolarından çok farklı.Oldukça da etkileyici.Bu şarkıyla çıkış yapmaya ekibinle mi karar verdin? Senin tercihin mi? Nasıl tepkiler alıyorsun?

ARMAN YILDIZ:Ben “Deli Dünya” konusunda biraz direttim. Çünkü pop müziği biraz daha anlamlı hale getirmek istedim. Sosyal bir mesaj verme niyeti güttüm hep içimde. Elimde böyle güçlü bir şarkı, böyle isyankar sözler, böyle çarpıcı bir senaryo varken bu yoldan gitmezsem bende seyirci kalmaya devam edecektim. Yapmak zorundaydım.Aldığım tepkilerde çok olumlu. Dikkat çekmek için soyunmayıp tam tersine bir mesaj vermem çok takdir ediliyor insanlar tarafından. Ama zamanı geldiğinde, soyunmam gerektiği yerlerde, bende soyunacağım. Eksiğim yok, fazlam var…

ŞEHNAZ GÜL: Albümünde favorim “Gitme Dedim” adlı şarkın.Bu şarkıya klip gelecek mi?

 ARMAN YILDIZ:Sanırım herkesin favorisi o :)Önce dikkatleri üzerimize çekmek istedik. “Deli Dünya” tercihini yaptık ve çok orjinal bir proje çıkardık ortaya. “Gitme Dedim” içinde çok güzel bir fikrim var. Görünce hak vereceksiniz 🙂

 ŞEHNAZ GÜL:Son olarak eklemek istediklerin var mı?

 ARMAN YILDIZ:Müzik ile ilgili verilen haberler açısından sitenizi kelimenin tam anlamıyla harika buluyorum. Gerek gösterilen özen, gerekse içerik bakımından gerçekten takip edilmeli. Nitekim ben öyle yapıyorum 🙂

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.