SANATÇI RÖPORTAJLARI

AYŞEGÜL İNCİ

Ayşegül İnci

“Zamanı Tamir Eden Adam” isimli albümüyle müzikseverlere “merhaba” diyen,Ayşegül İnci ile gerçekleştirdiğimiz röportaj burada…

Ayşegül’le 7 Mart Jolly Joker Balans’ta gerçekleştirdiği lansman konserinin hemen öncesinde kulisinde bir araya geldik.

ŞEHNAZ GÜL: Ayşegül İnci’nin müzik yolculuğu ne zaman ve nasıl başladı? Anlatır mısın?

AYŞEGÜL İNCİ:13 yaşında gitar çalarak ve kendi şarkılarımı yazarak müziğe başladım. Devamında olabildiğince kendimi geliştirmeye gayret gösterdim. Bas gitar öğrendim,Eskişehir’de üniversite döneminde gruplar kurdum ve sayısız konser ve festivalde sahne aldım. İstanbul’a geldiğim dönemde albümümün temellerini hazırlarken bir yandan da Teoman ve Yalın gibi isimlere sahne gruplarında bas gitar çalıp back vokalistlik yaptım. Bu süreçte 333 isimli 7 kadın müzisyenden oluşan bir grup da kurdum ve 4 yıl boyunca sahne aldık. 2010 yılında Alen Konakoğlu ile albüm çalışmasına başladık. 2 yıl süren uzun bir albüm süreci sonrasında Arpej Yapım etiketiyle Zamanı Tamir Eden Adam’ı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Albüm yapma fikri müziğe ilk başladığın yıllarda var mıydı? Yoksa sonradan mı gelişti?

AYŞEGÜL İNCİ:İlk şarkımı yazdığım gün bunun hayalini kurmaya başlamıştım. Şarkılarımı günlük gibi tuttuğum defterin içinde yıllarca sakladım, bir gün bu şarkıları paylaşırım, albümler yaparım diye…

“Zamanı Tamir Eden Adam benim babam”

ayş

ŞEHNAZ GÜL: Albümünün adı neden“ Zamanı Tamir Eden Adam” diye çok soruluyordur eminim.Hikayesi de oldukça etkileyici.Okuyucularımızla paylaşır mısın?

AYŞEGÜL İNCİ:Zamanı Tamir Eden Adam benim babam.. Ben saat ustası olan bir babanın kızıyım. İlk albümümü ona ithaf etmek istedim. Küçüklüğümden beri saatlerin arasında ve saat parçalarının arasındayım. Zamanı çok sorguladığımı ve bu yönde şarkılar yazdığımı farkettim. Zaman konseptinde bir albüm oldu bu, hem de babamla aramdaki bu bağı ilk albüme yansıtmış oldum. Benim için anlamı çok büyük…

ŞEHNAZ GÜL: Sahne kıyafetin, albüm adına uygun olarak “saat parçalarıyla” işlenmiş.Harika bir fikir.Sanırım senin tasarımın.Modaya karşı çok ilgili misin? Genelde kıyafetlerini kendin mi tasarlarsın?

AYŞEGÜL İNCİ:Çok teşekkürler, sahne kıyafetlerimi Demoda Butik yapıyor.. Zaman konseptinde bir albüm yaptığım için kıyafetimin de bunu yansıtmasını istedik. Elif Baki ve Meral Ölmez’le beraber ortak fikirle belirliyoruz sahne kostümlerimi.. Bana yakışacak, beni yansıtacak ve sahnede rahat hareket edebileceğim şekilde tasarlanmış kıyafetleri tercih ediyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Albümünde kimlerle çalıştın?İlk klip söz ve müziği sana ait olan “Hatırlıyor musun?”isimli şarkına geldi.Bu şarkının yaşanmış bir hikayesi var mı?

AYŞEGÜL İNCİ:Albümümün prodüktörlüğünü Alen Konakoğlu yaptı.Çok değerli müzisyen arkadaşlarım bu albümde enstrumanlarıyla eşlik ettiler: Can Şengün,Levent Candaş, Gündem Yaylı Grubu, Serdar Barçın, Burhan Kulle, Serkan Sönmezocak, Anıl Çifter, Mehmet Aksoy.. Ayrıca Kahır şarkısında Kenan Vural sesiyle şarkının ruhuna renk kattı.

Hatırlıyor musun şarkısı albümün konseptini yansıtan bir şarkı olduğu için, albümü en iyi anlatabilecek şarkılardan biriydi ve onunla çıkış yapmak istedik. Ve tabiki benim için özel bir şarkı bu.. Albümdeki diğer şarkılar gibi Hatırlıyor musun’u da yaşayarak yazdım.

ŞEHNAZ GÜL: Müzik kariyerinde gelecekte kendini nerede görmek istiyorsun? Hedeflerin ve projelerin neler?

AYŞEGÜL İNCİ: Müziğe başladığımdan beri tek hayalim sahnede mikrofonu seyirciye tuttuğum zaman, kendi şarkılarımı onlardan duymaktı. Bir çok albüm yapıp, şarkılarımı sayısız konserle paylaşmak istiyorum.

ŞEHNAZ GÜL:Bu güzel sohbet için teşekkür ederim.Son olarak eklemek istediklerin var mı?

AYŞEGÜL İNCİ:Beni takip eden herkese sonsuz sevgilerimi iletmek isterim.Benimle ilgili haberleri www.facebook.com/aysegulinci www.aysegulinci.com ‘dan takip edebilirler… Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.