HABERLER

PELİN ALİOS’UN İLK TEKLİSİ: “İÇİMDEKİ ÇOCUK”

Pelin Alios’ın ilk teklisi “İçimdeki Çocuk” tüm dijital platformlarda yayımlandı. Söz ve bestesi Pelin Alios’a ait olan şarkının aranjesini Barış Nar üstlendi. Mix & mastering ve kaydı Monotunez Music tarafından yapılan teklide back vokal’de Nelly White yer alıyor.

“Gelin, Eş, Adam değilim #benbirçocuğum. Tek isteğim sevgi, destek ve güven.”

“Bu şarkı yetişkin bedenlerimiz içindeki tüm çocuklara… Düşünün ki bembeyaz bir sayfa olarak dünyaya geliyorsunuz.

Tek beklentiniz sevgi ve güvende hissetmek. Sözde yetişkinler size edindiği tüm korkunç tecrübeleri birebir yaşatarak dünyanın kurallarından bahsediyor. “Aman sakın hata yapma, biz yaptık, sen yapma, olabildiğince az hata yap, deneme bilinen yoldan git ki ‘kazan’” deniyor, başarılı ol sonra mutlu olursun, önce başarı sonra mutluluk deniyor ve o mutluluk kaç yaşına gelirsen gel artık gelmiyor. Bir üretimin yapılması, bir icadın çıkması için yüz binlerce kez denenip, hata yapılması gerekiyor. Hata yapmadan ortaya ürün, icat, fikir çıkmıyor. Bir hayal kuruyorsunuz, “hayal kurma, gerçekçi ol” deniyor. Bir sporu, müziği belki çok seviyorsun “hobi olarak yap”, deniyor. Oysaki her şey bir hayalle ve adanmışlıkla başlıyor. Einstein, Edison, Atatürk’ün bir hayali olmasaydı bu bilimler, icatlar, devrimler yapılabilir miydi?  “Çocuk anlamaz”, “çocuk bilmez”, “çocuk aklın yetmez”, “kadın dediğin yalnız olmaz, evde kaldı derler”, “erkek adam dediğin ağlamaz, duygusunu belli etmez içinde yaşar”, ” laflarının hayatlarımıza nasıl yansıdığının farkında mıyız? En önemlisi; bu sistemin içinde okul hayatlarımız bitince atıldığımız iş hayatında otorite olan patronların, iş arkadaşlarının, terfi sisteminin bize aynı hisleri hatırlattığının ve bu yarışta olmazsak toplum tarafından dışlanacağımızın, sevgisizlikten ve yargıdan çocukluk döneminde nasıl korkutulduğumuzun farkında mıyız?

Tüm travmaların, kadına şiddetin, insana şiddetinin, hırsızlıkların, yolsuzlukların hepsi ama hepsi “çocukluk döneminde” hissetmediğimiz destek, güven, sevgi eksikliğinden gelir. Bu şarkı, içindeki çocukta suçu arayan yetişkinlere yazıldı. Bu zamana kadar etrafındaki hiçbir yetişkin bunu sana hatırlatmamış olsa bile, bu ruhların içindeki çocuklar sevgiyi, desteği ve güveni hak ediyor. Tüm çocuklar ve insanlar sadece bu dünyada var olduğu için, tıpkı bir çiçeğin, yavru bir canlının, varlığına değer verdiğin her şey gibi çocuklar da değer görmeyi hakkediyor.

Var-lığımdan varlığına armağan olsun…”

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.