HABERLER

SEHER DİLOVAN'IN OĞLU "ALAN DERE"DEN T-RAP ŞARKI. "MÜSAADE ETSEN"!

‘MÜZİKSİZ BİR ‘ALAN’ OLMAZ

Alan Dere, ‘Müsaade Etsen’ isimli ilk albümüyle, müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Sevilen ses sanatçısı Seher Dilovan’ın 18 yaşındaki oğlu Alan Dere, Cenevre Catalyse Müzik Okulu’nda şan eğitimi aldı. 10 yaşında Türkçe, İngilizce ve Fransızca şarkılar okumaya başlayan Dere, Cenevre Festivali başta olmak üzere birçok etkinlikte sahne aldı. Üniversiteye hazırlanmayı ihmal etmeyerek, eğitimine de önem veren genç sanatçı, ‘Müsaade Et’ şarkısının, insanlara kim olduklarını sorgulamaları gerektiğini anlatan bir içeriğe sahip olduğunun altını çizdi.

‘Kitlelerimiz farklı’

Seher Dilovan’ın oğlu olmanın hem avantaj hem de dezavantaj olduğunu ifade eden Dere, “Anneme insanların duyduğu saygıyı ben kendi mirasım olarak görüyorum. Bu mirası kendim görmek ve yaşamak istiyorum. Dezavantaj dediğimizde ise ben bu yola bir birey olarak girmek istiyorum. Sonuçta annemin ve benim ulaştığımız kitleler farklı” dedi.

‘Hiç vazgeçmedim’

Yaptığı müziği ‘Pop / T-rap’ olarak tanımlayan Dere, “Şu anda ilgisi azalan pop müziğini yeni kuşakta dinlenen T-rap kullanarak, aslında yeni bir stratejik müzik türü oluşturuyorum diyebilirim. Ailem ilk zamanlar istemedi ama ben hiç vazgeçmedim. Müzik eşittir Alan. Müziksiz bir Alan olmaz. Ben yolumda devam ettim. Bana inanmaları iki yıl sürdü. Yazdığım şarkıları onlara göstererek, onarı ikna etmeye çalıştım. Bunu da fark eden annem. Artık yeni beste yaptığım zaman annemi odama davet ediyorum ve hemen dinletiyorum. Şimdi ise bomba gibi geliyoruz diyebilirim” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.