HABERLER

SONER OLGUN’DAN EFSANE BİR ALBÜM

Efsane-Turkuler-Soner-Olgun kapak yazılı (2000x2000)

“EFSANE TÜRKÜLER”

(Legendary Folk Songs Vol.1)

 

Türk müziğinin alternatif ismi SONER OLGUN,Türkiye’nin çeşitli yörelerinden 9 türkü, 2 Azerbaycan türküsü ve 1 Kırım türküsünden oluşan 12 eserlik bir albümle müzik dinleyicisini selamlıyor.

“ HERKES İÇİN TÜRKÜLER”

 Çağdaş müziğin her türlü form ve olanaklarının kullanıldığı “Efsane Türküler”albümünün tamamı Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin katkısıyla hazırlandı.

Albümün müzik yönetmenliği 11 yıldır SONER OLGUN ORKESTRASI ‘nın(SOBAND) gitaristliği ve şefliğini yapan Utkan Marangoz tarafından yapıldı. Kayıt,mix ve master işlemleri Ada Müzik Stüdyosu ’nda gerçekleşen albümün fotoğraflarını Zeynel Abidin Ağgül çekti.

“Ben ağırlıklı olarak etnik,senfonik, jazz ve rock müzikten besleniyorum” diyen ve 25 yıldır aralıksız sürdürdüğü sahne performansıyla ünü sınırlarımızı aşıp dünyanın çeşitli ülkelerinden hatırı sayılır hayran kitlesi edinen SONER OLGUN’un birikiminin yansıdığı bu albüm , çalışmaya katılan,tanık olan ve danışılan tüm otoriteler tarafından “world music ” anlayışıyla benzersiz bir albüm olarak tanımlanmakta.

 

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.