SANATÇI RÖPORTAJLARI

ZEKİ GÜNER RÖPORTAJI

Röportaj konuğum, ünlü sanatçılara verdiği hit bestelerle adından söz ettiren, 2013 yılından itibaren müzik kariyerine yorumculuğunu da ekleyen ve son single şarkısı “Aşk Niye Böyle ?” ile dikkat çeken isim; Zeki Güner

zk5

“YANLIŞ ZAMANDA, YANLIŞ BİRİNİ SEVDİM”

ŞEHNAZ GÜL: Öncelikle yeni single şarkınız “Aşk Niye Böyle” hayırlı, uğurlu olsun. Şarkıyı yaşanmış bir aşk hikayesinden esinlenerek yazdığınızı duydum.Bu hikayeden bahseder misiniz?

ZEKİ GÜNER : Yanlış zamanda yanlış birini sevdim. Acı çektim, elimden geleni de yaptım ama olmadı. Son an’a kadar direnen bir yanım vardır. Umudum zor biter. Ama sonunda olmayacağını anladığımda esaslı bir veda etmeliyim diye düşündüm. Ve ”Aşk Niye Böyle” şarkımı yazdım. Zaten doğru biriyle bir şeyler yaşasanız sanırım Aşk’a böyle bir soru sormayız diye düşünüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Söz ve müziği size ait olan “Aşk Niye Böyle” single şarkınızda başka kimlerin imzası var?

ZEKİ GÜNER : Aranje Sonay Yağız imzası taşıyor. Fotoğraflar Emrey Özcan. Klibimizi de İmre Haydaroğlu çekti. Prodüktörlüğünü ben üstlendim, yapımcı Doğan Müzik.

ŞEHNAZ GÜL: Klibinizin hazırlığı tam 4 hafta sürmüş.

ZEKİ GÜNER : Klibin senaryosunu ben yazdım. içinde bir metafor olsun istedim. Dolayısıyla bu hayallerin görünür olması ciddi hazırlık gerektirdi. Cast seçimindeki titizlik epey bir zamanımızı aldı. Gerçek müzisyenler, Küba’lı kızlar ve Ukraynalı esas kızımız var.

ZEKİ GÜNER

ŞEHNAZ GÜL: Adınız, müzik sektörüne ünlü sanatçılara verdiğiniz hit şarkılarla kazındı.2013 yılında ise ilk albümünüz “Pamuksuz Kumaşlar” , 2014 yılında single şarkınız “Hikaye” ve 2015 yılı sonunda yeni single şarkınız “Aşk Niye Böyle” ile müzik severlerin karşısına çıktınız.Yorumcu olmak aklınızda hep var mıydı? Yoksa birden mi gelişti bu fikir?

ZEKİ GÜNER : Aslında düzenli olarak sevdiğim için single yapıyorum. Şarkı söylemeyi çok seviyorum. İçimde var olan, şarkı yazmak kadar mühim bir şey benim için söylemek de. Her zamanda istediğim bir şey. Yani bir anda olmadı, hep vardı.

“BAŞKA BİR İSMİN ŞARKISINI YORUMLAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

ŞEHNAZ GÜL: Bugüne kadar yorumladığınız şarkıların hepsinin sözü ve müziği size ait. Başka bir ismin şarkısını yorumlamayı düşünür müsünüz ? Düşünüyorsanız hangi ismin?

ZEKİ GÜNER : Pek düşünmüyorum. Sahnede söylüyorum severek ama başkasının şarkısını söyleyerek bir tekli ya da albümde yer vermek gibi bir niyetim yok.

zk1

ŞEHNAZ GÜL: Ünlü sanatçılara hit şarkılar verdiniz.“ keşke şu kişi de benim şarkımı okusa ?” diye düşündüğünüz bir isim geçti mi hiç aklınızdan ?

ZEKİ GÜNER : İçimde bir keşke yok, bu doğal bir döngü. Kendi içinde ilerliyor. Siz kararını veremiyorsunuz. Zaman aktıkça doğru solistlerle buluşuyor şarkılarım.

ŞEHNAZ GÜL: “Aşk Niye Böyle?” single şarkınıza gelen tepkilerden memnun musunuz?

ZEKİ GÜNER : Evet, memnunum.

 

“BU YIL, KIYMETLİ İSİMLERDEN ŞARKILARIMI DİNLEYECEKSİNİZ”

ŞEHNAZ GÜL: Yakın zamanda yeni projeleriniz var mı?

ZEKİ GÜNER : Evet çok kıymetli isimlerde Zeki Güner şarkılarını dinleyeceksiniz 2016 yılında. Bir de yıl bitmeden bir single daha yapmayı düşünüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Yakın zamanda, sahne çalışmanız var mı?

ZEKİ GÜNER : Sahne düzenli olarak alıyorum zaten. Akustik sahneler yapıyorum özel gecelerde. Hem yazdığım şarkıların hikayelerini anlatıyorum, yorumluyorum hem de sevdiğim şarkıları söylüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Sosyal medya ile aranız nasıl?

ZEKİ GÜNER : Elimden geleni yapıyorum. Çok zamanım olmasa da ona, her fırsatta iyi kötü herkese cevap vermeye çalışıyorum. Birebir iletişim için şahane bir yer.Eskiden bu kadar kolay değildi. 

ŞEHNAZ GÜL: Teşekkür ederim.Son olarak eklemek istedikleriniz var mı ?

ZEKİ GÜNER : Çok teşekkür ederim bu güzel röportaj için..

Basına Yansımaları

 09/02/2016 tarihli YeniGün Gazetesi 

IMG_0906

13/02/2016 Tarihli Önce Vatan Gazetesi

12744526_10206969393607714_894375620194154898_n

2 thoughts on “ZEKİ GÜNER RÖPORTAJI

  1. Geri bildirim: Şehnaz Gül Zeki Güner ile mükemmel röportaj | HaberBurda

  2. Geri bildirim: Zeki Güner: “Yanlış Zamanda, Yanlış Birini Sevdim”

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.