HABERLER

ZEYNEP TALU ALBÜM HAZIRLIĞINDA

zeynep talu arcadia vita

KİM BU SABİLE?

Söz yazarlarının yazdıkları ile halkın konuşma dilini çok etkilediğini belirten Zeynep Talu bu konuda çok hassas davrandığını ama bazı teknik konularda söz yazarının bile yetersiz kalacağını söyleyerek “zamanın Başbakanı bizden olmayan Sabile şarkısını isterdi” dedi.

Söz yazarlığı kariyerine hazırladığı albüm çalışmasıyla yeni bir alan eklemeye hazırlanan Zeynep Talu Arcadia Vita dergisinin 2016 Şubat sayısı kapağı oldu. Müzik hayatında çok hassas konuların olduğunu belirten Talu, prozodi konusunda ilginç anılarının olduğunu belirtti. Zamanın Başbakanının sahnede Sabile isimli şarkı istediğini ama böyle isimli bir şarkının olmadığını aslında bunun tamamen bir prozodi sorunundan kaynaklandığını söyledi.

‘Eller Ayırsa Bile’ şarkısındaki vurgunun Sabile olarak anlaşılmasından yola çıkarak bu konuya dikkat çeken Zeynep Talu “Ben şarkı sözü yazarken çok dikkat ederim. Şarkılarımda normal hayatta konuşurken kullanmadığım bir söz yoktur. Bozulmuş cümle yoktur. Acayip bir laf edeyim de kimse anlamasın ama çok konuşulsun diye bir derdim olmaz. Ağza yerleşen sözler oluyor yazdıklarımız. Duyduğumda beni rahatsız etmemeli” dedi.

Zeynep Talu, bahar aylarında çıkarmayı düşündüğü albümü için şunları söyledi: “Söylerken de mutlu olduklarım olacak. Dinlerken çok mutlu olduklarım var ama acaba benim sesime uygun değilse sorunu var. O yüzden dinlerken değil söylerken mutlu olduklarımdan seçeceğim.

Sesime yakışacak işlerimi derleyeceğim. Retro soundlu bir iş olacak.”

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.