SANATÇI RÖPORTAJLARI

BEŞİR BAYRAKTAR


4-634x800

 

Röportaj konuğum; son günlerde “TESADÜF” adlı albümüyle isminden oldukça söz ettiren, BEŞİR BAYRAKTAR

Bir çok albüme enstrüman ve vokal olarak eşlik ettim”

 ŞEHNAZ GÜL: Okuyucularımıza müzik geçmişinden bahseder misin?

BEŞİR BAYRAKTAR: Müziğe enstrumanla başladım. Gitar ve bas gitar çalıyorum. Daha sonraları halk müziği korolarında yer aldım. Bu korolarla yarışmalarda dereceler aldım. Bunların devamında dans toplulukları ile enstrumantal eşliklerde bulundum. Bir çok mekanda sahne aldıktan sonra stüdyo çalışmaları başladı. Bir çok albüme enstruman ve vokal olarak eşlik ettim. Daha sonrası malum kendi albümümü yaptım. Ve son hızla çalışmaya ve öğrenmeye devam ediyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Uzun yıllardır müzik sektöründesin.Albüm yapma fikrin hep var mıydı? Bu proje nasıl gelişti?

BEŞİR BAYRAKTAR: İnsan müziğin içinde olur da yaptığı müziği ölümsüzleştirmek istemez mi? Tabiki vardı. Stüdyoda sürekli kayıt içinde olunca insan her zaman albüm hayali kuruyor. Kendi yazdığım şarkılar ve çok değerli dostlarımdan aldığım şarkılarla uzun soluklu bir çalışma yaptık. Albüm hazırlığında yaklaşık 20 şarkıyı tamamladık. Bunların arasından eleyerek en son 10 şarkı ve bir remix olan ‘’Tesadüf’’ albümünü gerçekleştirdik. Yaklaşık 6 sene süren bir okadar da fikir aşamasında devam eden bu albüm benim için tabiki çok değerli.

ŞEHNAZ GÜL: 10 şarkı ve 1 remix şarkıdan oluşan kocaman bir albüm sundun müzik severlere.Bize biraz albümün hazırlık sürecinden ve çalıştığın isimlerden bahseder misin?

BEŞİR BAYRAKTAR: Albüm fikri bende oluştuğu anda yaptığım ilk şarkı bu aralar klibi dönen ‘’Taş Kalbim’’ şarkısıdır. Albümdeki 5 şarkının söz ve müziği bana ait. Bunların dışında albümde sevgili dostlarım Tan Taşçı, Emre Kaya, Okan ve Nermin Akı besteleride mevcut. Müziğe beraber başladığım insan, albümün tüm düzenlemelerini ve müzik direktörlüğünü yapan sevgili Okan Akı’dır. Birbirinden değerli müzisyenlerin yer aldığı bu albümde bir de sürpriz var. Sevgili Mustafa Sırtlı’ya ait, Karadeniz in sevilen Türküsü ‘’Narino’’ yu farklı bir düzenleme ile müzik severlerin beğenisine sunduk.

-AU3OLD0

ŞEHNAZ GÜL:Önce “Buhran”,daha sonra “ Taş Kalbim” şarkılarını Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kliplendirdin.3.klip hangi şarkına gelecek?

BEŞİR BAYRAKTAR: Kemal Başbuğ gerçekten çok usta bir isim. Onunla çalışmak bana çok güven veriyor. İki klibimizde de onunla çalıştık. 3. klibimizde de inşallah güzel planlarımız var. Aklımızda şu an “Aşk Bir Anda Başlar” adlı hareketli bol ritmli Emre Kaya şarkısına klip çekmek var. Önümüzdeki günlerde tüm müzik severlere sunmayı planlıyoruz.

ŞEHNAZ GÜL: Seninle ilgili haberlere ve konser takvimine dinleyenlerin nerelerden ulaşabilir?

BEŞİR BAYRAKTAR: Tüm sosyal medya hesaplarından bizleri takip edebilirler.

http://www.besirbayraktar.com

facebook/besironline

twitter/besirbayraktar

google plus/besirbayraktar

instagram/besirbayraktar

youtube/krlmuzik

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.