SANATÇI RÖPORTAJLARI

HÜSEYİN TATLI

Bu ayın ilk röportajını 10 yıl aradan sonra 3. albümüyle yeniden sevenleriyle buluşan Hüseyin TATLI ile gerçekleştirdim.

ŞEHNAZ GÜL: Oldukça uzun bir aradan sonra 3. albümünüzle “PARDON”dediniz.Sahne çalışmalarınıza ara vermediğinizi biliyorum.Peki albüme neden bu kadar ara verdiniz?

HÜSEYİN TATLI: İstanbul’dan kaçtım denebilir.Özel hayatım sarsılmıştı.İlk eşimden boşanmıştım.Bir boşluk anında Ankara’dan sahne teklifi geldi,buralardan kaçmak ve tabi çalışmak için gittim.1 ay için gittiğim Ankara’da 7 yıla yakın kaldım.Çalıştım,tekrar evlendim.İçimdeki fırtınalar ne bana ne de evliliğime huzur vermedi.Çünkü işime konsantre olamıyordum.Aklım hep mesleğimdeydi.Başarmalıydım,hakkım ya da müstehakkımı bulmalıydım.Karar verdim ve dönüp tekrar albüm yaptım.

ŞEHNAZ GÜL: Albüm adının “PARDON” olmasının bu uzun arayla alakası var mı peki? 🙂 Bundan sonrası için de yine bu kadar ara vermeyi düşünüyor musunuz?

HÜSEYİN TATLI: Evet PARDON dememin sebebi,biraz da “ben geri döndüm müsadenizle” ve beni sevenlerden biraz da özür adına PARDON oldu.Çünkü uzun süre sadece sahne yapmış,hiç albüm çalışması yapmamıştım.

ŞEHNAZ GÜL:Yorumladığınız müziğin tarzını nasıl adlandırıyorsunuz?

HÜSEYİN TATLI: Ses tarzımın rengini oturttum.Yani Hüseyin Tatlı kendi sesini buldu.Zaten bir arayış ta yoktu.Hissettiğim şarkıları okudum hep.Yani müziğimin adını ve tarzını bilmiyorum.Bu biraz da değişen,iç içe giren müzik anlayışıyla alakalı sanırım.Ama bir pop,rock ya da sanat müziği seslendirmiyorum,sahnede bunları okuyoruz elbet.

ŞEHNAZ GÜL:Albümde kimlerle çalıştınız?

HÜSEYİN TATLI: Neredeyse tamamına yakınını ben yaptığım için,koca koca isimlerden şarkılar almadık.Beğendiğimiz,içimize sinen şarkıları okuduk.Yönetmen Ekrem Düzgünoğlu,yapımcı Fazıl Kocaoğlu.Uğur Bayar.Cevdet Bülbül,Şerif Kayran,Baran Dinay ve yine Ekrem  Düzgünoğlu şarkıları okudum.

ŞEHNAZ GÜL: Albümünüzde yeğeniniz İdo’nun da imzası var.Müzik İdo’nun da idealleri arasında mı?

HÜSEYİN TATLI: Evet bir şarkıma remix yaptı.(Aşk Dediğin Nedir?) Elbette  babasının genlerini taşıyor.Müzikle yatıp,kalkıyor desem yeridir.Daha çok mutfak kısmında gibi.Şimdi genç bir d.j.O;nun adına neler olur zaman gösterecek.Ben O’nu çok seviyor ve inanıyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Şu anda devam ettirdiğiniz tv show programınız  programınız var.Bir yanda sahne çalışmalarınız,bir yanda albüm tanıtımı.Bu yoğunlukta Hüseyin Tatlı kendine ayırdığı vakitlerde neler yapar?

HÜSEYİN TATLI: Evet “EN TATLI SHOW “sunuyorum.Şimdilik herşey yolunda gayet iyi gidiyor.Sahne vs. bunlar işimizin bir parçası,yaparken keyif alarak,severek yapıyorum.Kendim bunların dışında ne yapıyorum,hep varolan bir boşluk var onu doldurmaya çalıştıkça,çalıştıkça hep boşalan..(gülüyor) Kendimi işime adamış durumdayım çok vakit kaybettim.Bu yüzden artık kendime değil,işime zaman ayırıyorum.

“İbrahim Tatlıses,belki de sesimi beğenmiyordur”

ŞEHNAZ GÜL: Genelde benim röportajlarımda sohbetlerimiz sadece müzik olur.Magazinel konulara pek girmem ama sormadan geçemeyeceğim:) Türkiye’nin dev sesi İbrahim Tatlıses sizin ağabeyiniz ve siz İbrahim Bey’den müzik konusunda  destek istemiyorsunuz. Bunun bir dönem küs olmanızla alakası var mı ? diye düşünenler olabilir.Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

HÜSEYİN TATLI:Valla vardır mutlaka bir sebebi.Ama seçeneklerden hangisi derseniz size seçenekleri bile anlatamam.Destek olmak için benim istememe gerek mi var? Destek olmak isteyeni kim tutar? Ama O’nun da vardır kendince haklı bir gerekçesi.Belki de sesimi beğenmiyordur…Neyse Allah yardımcımız.

ŞEHNAZ GÜL:İçten cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Son olarak eklemek istediklerin var mı?

HÜSEYİN TATLI: Bana sunduğunuz bu röportaj için saygılarımla, ben çok teşekkür ederim.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.