SANATÇI RÖPORTAJLARI

ESRA SEZER RÖPORTAJI

Röportaj: Özgün Günyar

Özgün Günyar: Yeni şarkınız “Bi sen yok”u nasıl tanımlarsınız? Şarkıyı ilk dinlediğinizde hangi duygular içindeydiniz? Şarkının hikayesini sizden öğrenebilir miyiz?

Hepimizin kayıpları var değil mi? Gerek aşk gerekse sonsuz kayıplar. Bu dönemde üzücü olaylardan da etkilendim, Deprem korona derken. Şarkı, “bi’ sen yok” dediği anda “EVET” dedim. Kalbim haykırdı o an. Üzeri tozlandı sandığım hatıralarla…

Ve hikayesi ise: Sevgili Berkan’ın özel anısı ve yaşanmışlığına dayanıyor. “Büyük kayıp” yazdırmış şarkıyı. Dedim ya; Kayıp acıları ortaktır diye. Ve kayıp acıları kelebeklerin ömrü kadar olsun anıları güzellikler ile kalsın dilerim herkes için… 

Özgün Günyar: “Ama hala”, “Seni seviyorum” gibi slow-pop şarkılardan sonra, “Çilli bom”da hareketli bir şarkıyla çıkış yapmıştınız. Yeniden bir ballad şarkıyla sizi görüyoruz karşımızda. Bi sen yok’u diğer çalışmalarınızdan ayıran özellikler ne oldu?

Bi’ Sen yok aslında git gide evrilen ve gerçek beni ve tarzımı ortaya koymaya adım attığım bir şarkı benim için.
Ses aralığı olarak iddalı olması beni yansıtıyor. Ve yepyeni okuyuş stilim ile de var ediyor beni.
Ballad şarkı olmasının sebebi 14 şubat’ta çıkacaktı normalde. Eh biraz “kalbi eksik olanlara” da ithaf etmek istedim. Lakin Ülkemizin yaşadığı üzücü ve büyük felaketten ötürü erteledik. Son olarak hem Görsel ve şarkı tarzı olarak daha bir “Esra Sezer” görmenizin sinyali demeliyim…

Özgün Günyar: “Bi sen yok”ta imzası ve katkısı bulunan başka müzisyenler veya yapımcılar kimler? Şarkının çıkış süreci nasıl oldu?

Öncelikle şarkıyı dinletip bana sevdiren; Prodüksiyonu ve bestesinde de emeği olan “Ömercan Özüaydın” ve “Berkan Çelik”. Bizi bizden alan klarnet solosu ile : “Göksun Çavdar” Ve Yaylılar : “Onur Nar Strings Section”. Mix-mastering ise son dokunuş “Aliş Kaygusuz”daydı.

Hepsine teşekkür ederim. Yapımcılığını ilk kez kendim üstlendim. Ve direk “Esra Sezer” etiketiyle çıktı şarkı, aynı zamanda kendi Youtube kanalımda yayınladım. Bunların hepsi benim için ilk. Çıkış süreci fazla aceleciydi, Bir yandan Almanya konserleri arada şarkının yapım süreci gelip klip çekimi için iki konser arasına sıkışan serüven. Cidden hem güzel hem zordu…

Özgün Günyar: Şu anda üzerinde çalıştığınız yaklaşan planlar, konserler, etkinlikler veya projeler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Elbette son hız devam ediyoruz. Akustik proje geliyor çok yakında. Belki ufak klipler ve dijital platformlar için özel şarkılar’da olacak. Ve yazın başı için hareketli bir şarkının çalışmasına başladık bile. 

Almanya konserleri Ramazan bayramı ile başlıyor, İstanbul da Hayal Kahvesi Lansman konserleri için tarih belirliyoruz. Şimdilik ufak bilgiler bunlar. 

Özgün Günyar: Son olarak MüziktenHaberler.com takipçilerine söylemek istediklerinizz?

Her bir kişi ile buluşmak benim için muazzam önem taşıyor. Dilerim daha sık buluşup çok şey paylaşırız.  Ve Müzikten Haberler emektarlarına aracı olduğunuz için teşekkür ederim. 

https://www.instagram.com/esrasezerofficial/

Reklam

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.