HABERLER

ATİYE’DEN YEPYENİ ALBÜM “DELİ İŞİ”!

Atiye, Türkiye’nin ilk fusion pop albümü  ‘Deli İşi’ni dinleyicileriyle buluşturuyor. Dokuz şarkıdan oluşan Mikslarj etiketli albüm Atiye’nin dokuz yıl aradan sonra yayınladığı ilk albüm. 

Sibel Algan, , Burcu Tatlıses Murat Güneş Zeki Güner gibi önemli isimlerin yazdığı şarkıların bulunduğu ‘Deli İşi’nde tüm şarkıların düzenlemesi albümdeki birçok şarkının bestesine de imza atan Erol Sebebci’ye ait. 

Enerjik çıkış şarkısı “Dalgana Bak”ta bize başkalarının ne dediğini düşünmeden, kalbimizin sesini dinlememizi öğütleyen Atiye, “Kendime Not” isimli trap pop şarkısının son bölümündeki rap performansıyla dinleyicileri şaşırtacak. 

 ‘Ses Seda Yok’, ‘Allem Kallem’ sonrası Deli İşi’nin yayınlanmasıyla birlikte albümün çıkış şarkısı ‘Dalgana Bak’ video klibi ile yayında olacak.

Niladri Kumar, Kala Ramnath, Rakesh Chaurasia, Sabir Khan gibi dünyaca ünlü maestrolarin yer aldigi bu albüm Yunistan, Hindistan ve Türkiye‘de kaydedildi. 

Atiye bu albümde asırlardır varolan, klasik hindustani müziğinin yapı taşları diyebileceğimiz; pakhawaj, bansuri, sitar, dholak, sarengi, harmonium ve tabla gibi kadim enstürmanlar kullandı. Dünyada ilk kez bu entürsmanlar türk ve arap müziği, pop ve caz ile bir araya getirildi. Ve böylece ‘Deli işi’ Türkiye’nin ilk fusion-pop albümü olmakla birlikte bu türe getirdiği yeni soluk ile de müzik dünyasına farklı bir pencere açıyor.

Yeni video klip ‘Dalgana Bak’ Londra’da 3 günde çekildi.

Dalgana Bak’ın video klibi Londra’da yaşayan yönetmen Irmak Altıner tarafından 8mm film kamerasıyla çekildi. Çekimleri 3 gün süren klip için Londra metrosu set için özel olarak kapatıldı. Klip ayrıca Londra’da Hackney, Shoreditch, Bethnal Green ve Dalston’da çekildi.

Özgür hissettiren video klip

Atiye’nin Londra sokaklarında çekilen video klibinin fotoğraf çekimi (tercihi: Zendaya – Keira Knightley gibi ünlülerin portre fotoğrafçısı) Emily Hope tarafından gerçekleştirildi. Styling’de Ece Özel ile çalışan Atiye tamamı kadınlardan oluşan takım ile çalıştı. Özgürlük ve refah hissiyatı aktarmaya odaklanan video ile Atiye dinleyicisini özgür hissetmeye davet ediyor.

Klibinde dört farklı görünümle karşımıza çıkan Atiye, ana look’larında tasarımcı Sudi Etuz’un yeni koleksiyonunu tercih etti.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.