HABERLER

DÜNYA BASS SES REKORTMENİ, REKORUNU YENİLEDİ!

DÜNYA BASS SES REKORTMENİ GURURBEY, REKORUNU  YENİLEYEREK, ÜNLÜ VOKAL KOÇ EMRE YÜCELEN İLE  KAYIT ALTINA ALDI !

Guinness rekorlar kitabında, Dünya’nın en bas sesi rekorunun sahibi olan “Gurur Bey”, ünlü vokal koç ve youtuber  Emre Yücelen ile, kontrbas eşliğinde şarkı kaydı yapmak için stüdyoda buluştu.

Kontrbas ile şarkı kaydında 10 hertz bass sesini çıkararak kendi rekorunu İzmir’de yeniledi. Emre Yücelen’in anbean kaydettiği bu stüdyo kayıtları;  Emre Yücelen Şan Dersi Youtube Kanalında yayınlandı.

 Stüdyodaki kayıtlar sonrasında dinlenen “Gururbey’in rekor 10 hertz bass sesi” şok etkisi yarattı ve tüm stüdyodakileri yerinden zıplattı. Stüdyoda bulunanlar ise “Dünya çapında bir olay, muazzam, inanılmaz” diye heyecanlarını dile getirdiler.

Hakkari’de teröristler ile çatışırken vurularak gazi olan Gururbey ( Alparslan Durmuş) “dünyanın en bas sesi”, “en güçlü bas sesi” ve “tek nefeste en uzun şarkı okuyan ses sanatçısı” unvanlarını alarak, Guinness Rekorlar Kitabı’na ismini yazdırmıştı.

Gururbey rekorlarının teyit edilmesi sonrasında “Bir uçak havalanırken 120 desibel ses gücü çıkarırken, ben 117 desibel ses gücüne çıkabiliyorum. Piyano olmayan sesler olan a-2’yi 6,9 hertz ile çıkararak (saniye başına düşen devir sayısı) “dünyanın en bass sesi, 117 desibel ile “en yüksek bass sesi” ve 1,52 saniye ile “tek nefeste en uzun şarkı okuyan ses sanatçısı” unvanlarıyla rekor kırdım” demişti.   Madonna, Sami Yusuf ve Jennifer Lopez’e vokallik yapan Gururbey, “Avatar”ın film seslendirmesinde de sesiyle aktif görev almıştı.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.