HABERLER

MELEK MOSSO: “BENİ DUYMAZLIKTAN, GÖRMEZLİKTEN GELDİLER”!

Melek Mosso;  müzisyen, yorumcu ve vokal koç Emre Yücelen’in  “Emre Yücelen Şan Dersi” adlı Youtube kanalında yayınlanan “Emre Yücelen ile Canlı Canlı” programına konuk oldu.

Emre Yücelen’in, Melek Mosso ile gerçekleştirdiği röportajından bazı başlıklar ve Melek Mosso’nun açıklamaları ; 

“ÇOCUKKEN KIZ ÇOCUK OLDUĞUM İÇİN KISITLANDIM, UZUN BİR SÜRE BUNUNLA SAVAŞTIM”

“Çalışan anne ve babanın çocuğu olarak evde kardeşime ben bakıyordum. Yıllarca sürdü bu durum. Büyümüş te küçülmüş denen o çocuk bendim. Kendi işini kendi gören, sorumluluklarını bilen bir çocuktum.” diyen Mosso,  “Kayserili gelenekçi bir ailenin kız çocuğuyum. Eril tavırla sürekli savaştım. Erkek kardeşime herşey serbestken, en büyük olmama rağmen kız çocuğu olduğum için bana herşey sınırlıydı. Ben bununla uzun bir süre savaştım. Ailem şu an o farkındalığa sahip çünkü;  savaşan benim gibi bir kız çocukları vardı”  dedi. 

MÜZİK İÇİNDE MADDİ KAYGILAR TAŞIYORUZ ! 

Tüm müzisyenlerin maddi kaygılar ile müzik yaptığını söyleyen Mosso “Daha yolun başındayım. Evimi alayım, anneme babama ev alayım, hayatımı kurtaracak kadar param olsun diyorum. Halen enstrüman alayım, dolar yükseldi, yurtdışına gidip ucuz alayım diye kaygılarım var. Herkes bizi villada oturuyor sanıyor ama villada otursak bile kiradayız. Müzik evreninde kendi müziğimi yapabilmek için, maddi durumumu halletmeye çalışıyorum. İçimde çalan müziği yapmak istiyorum” dedi.

“SOKAK MÜZİSYENLİĞİ YAPARAK,  ÖĞRETMENLİKTEN DAHA ÇOK KAZANDIM”

 Denizli’den arkadaşları ile birlikte, vapurda müzisyenlik yapmaya başladığını söyleyen Mosso, “Eğlencesine başladım ama bir aylık maaşımı bir haftada kazanmaya başladım. Öğretmenliği bıraktım. Sadece özel ders vermeye devam ettim” dedi.

“KİMSE ARKAMDA OLMADAN TEK BAŞIMA BAŞARDIM”

Müziğe ağırlık verdiği ilk zamanlarda “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldığını anlatan Mosso, “Tanınmak için ismimi duyurmaya ihtiyacım vardı ama tanınmış kişiler arka planda çaldığı şarkıma , beni etiketlemedi. Halbuki onun etiketlemesine ihtiyacım vardı. O zaman küçüktüm. Kadın olarak müzik yapmak zordu, başarmaya çalışıyordum. Kimse arkamda olmadan, ne bir eş, ne bir abi, ne bir dayı ne bir sponsor vardı. Ben bunu, vapurda şarkı söyleyerek, vazoya dayadığım telefonumla videolar çekerek, söylediğim şarkılarımla tek başıma başardım. Verdiğim mücadele beni güçlü kıldı” dedi:

“BENİ DUYMAZLIKTAN, GÖRMEZLİKTEN GELDİLER”

Melek Mosso röportajını;  Emre Yücelen’e  “Beni duymamazlıktan, görmemezlikten gelirlerken, sen gelmedin. Beni motive eden mesajını yazdığında ve sesimi  YouTube kanalında analiz ettiğinde, bana müzikte tutunmam için artı bir sebep verdin. Moral verdin. Gözlerimden ışıklar saçılarak, duygulanarak okudum ve dinledim yorumlarını. Çok teşekkür ederim” sözleriyle bitirdi. 

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.