HABERLER

RAMİZ’DEN YENİ TEKLİ “PARA”!

“Bazı gerçeklerle yüzleşmek gerçekten zor!”

Ramiz 15 günde 1 yeni şarkılarını müzikseverler ile buluşturmaya devam ederken bu haftanın teklisi “PARA” sözleri ve video klibi ile ilgi çekmeye başladı.

Ramiz’in söz, beste ve düzenlemesi kendisine ait olan yeni teklisi “PARA” ile para kavramını yeniden sorgulatıyor. Günümüzün en önemli unsurlarından biri olan paranın sosyo kültürel olarak toplumda yarattığı baskıyı ironik bir dille anlattığı parça son derece farklı bir dile sahip. Şarkı hepimiz paranın esiriyiz ama değilmişiz gibi rol yapıyoruzu anlatıyor. Parça, insanların dostluk, insanlık, sevgi gibi manevi kavramları ön planda tutarak para gibi maddi şeyleri önemsemiyormuş gibi yapmasını ve sonunda her seferinde paraya o manevi duygularını satmasını şakacı bir dille anlatıyor.

“Elimizin kiri dediğin para lazım, bugün nefes almak için bile para lazım, hatta ölsen bile mezar için para lazım…

Kime lazım? En çok bana lazım!”

 
Ve bunları söylerken de kral çıplak misali “Elimizin kiri dediğin para lazım, bugün nefes almak için bile para lazım, hatta ölsen bile mezar için para lazım…Kime lazım? En çok bana lazım!” diyerek, tamam parayı seviyorsunuz ama en azından açık sözlü olun diyor herkese.

Bu şarkıyla Ramiz, maymunlardan biri olup ağzını açıyor, geri kalan iki maymunun da kulağını, gözünü açıyor. Bazı gerçeklerle yüzleşmek gerçekten zor!

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.