HABERLER

ELİF BESTEHAN’DAN “GEÇER Mİ?” YAYINDA!

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro Bölümü mezunu olan Elif Bestehan; bir ayrılıktan sonra kendini arayan, geride bırakılmış birinin hikayesi olarak nitelendirdiği “Geçer mi” isimli şarkısını Avrupa Müzik markasıyla yayımladı! 

“Geçer mi”; ayrılığı ve acısını kendi kendine sorgulayan, yer yer çelişen ve yaşanan duyguların hepsini inkar etmeden yine de gitmeye, devam etmeye gayret gösteren bir yakarış. Bu acıya takılıp kalmanın ne kadar insani olduğunu ve bu çaresizliğin de yaşanması gerektiğini anlatan bir şarkı. 

1994 İstanbul doğumlu Bestehan, müziğe 5 yaşındayken Eyüp Musiki Vakfı Çocuk Korosu’yla başladı. 2008 yılında İstanbul’da ilköğretim okulları genelinde düzenlenen Türk Sanat Müziği Solo Ses Yarışması’nda il birincisi, 2009 yılında aynı dalda liseler genelinde Eyüp ilçe birincisi oldu. 2017 yılında Show Korosu’yla Türkiye’ye uluslararası 4 ödül kazandırdı halen bu koronun asistanlığına devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.