HABERLER

MAVİ’DEN KARYA KAYITLARI’NA DEVAM: “ACABA”!

Mavi, bugüne kadar yayınlamış olduğu şarkıları arasından seçtiklerini Karya Kayıtları’nda yeni bir müzikal yaklaşımla yorumlamaya devam ediyor. 

Gümüşlük’e yerleşen Mavi’nin; Bodrum’dan aldığı ilhamla yola çıktığı, hazırlıkları ve düzenlemeleri Bodrum’da yapılan Karya Kayıtları’nın fotoğrafları ve videoları da yine Bodrum’dan geliyor.

Bu projede; Karya Uygarlığı’nın hatıralarına, hüzne, melankoliye bulanan Mavi şarkıları yeniden hayat buluyor, ve yepyeni projelerden önce hafızamızı tazeliyor.

Zarif bir vedalaşma, ya da “Acaba”

Projenin açılışını Hiçedönük ile gerçekleştiren Mavi, devam şarkısı olarak yine sözü ve müziği kendisine ait olan “Acaba”yı seçti. Daha önce “Şimdi” albümünde yer alan bu şarkıyı “Karya Kayıtları” için akustik olarak yeniden yorumluyor, ve kendi tabiriyle bir nevi vedalaşıyor. Acaba’nın düzenlemesi yine Berkant Çelen imzasını taşırken videosunda ise tam bir Gümüşlük dayanışması görüyoruz. Mavi’nin yönetmenliğini yaptığı klibin, görüntü yönetmenliğini müzisyen Gözde Öney, kurgusunu albümün davul kayıtlarını da çalmış olan müzisyen Okay Aynur üstleniyor.

”Acaba” itinayla önce kanınıza oradan da kalbinizin pencerelerinden içeri girecek.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.