HABERLER

KARSU “EZGİNİN GÜNLÜĞÜ” “ALBÜMÜNDE “NAZIM HİKMET”İ ANDI!

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ “40 YILLIK ŞARKILAR” 20 FARKLI SANATÇININ YORUMU İLE YAYINDA.

Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık gibi son yılların en sevilen ve üretken isimleri en sevdiği Ezginin Günlüğü şarkısını yorumladı. 

“40 Yıllık Şarkılar” video klipleri ile birlikte izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Şimdiye kadar Dolu Kadehi Ters Tut’ dan “DUVAR”, Gripin’den “EBRULİ”,  Sedef Sebüktekin’ den “YASTIKLI ŞARKI” , Melek Mosso’dan “KANTO” , Cihan Mürtezaoğlu’ndan “MARTI” klipleri yayına girdi.

USTA YAZAR NAZIM HİKMET’İ ANDI !

Ezginin Günlüğü grubunun kurucularından Nadir Göktürk tarafından, NAZIM HİKMET’in şiirinden bestelenen “SENİ DÜŞÜNMEK” şarkısı ilk olarak grubun 1985 yılında yayınlanan albümünde yer almıştı. “40 Yıllık Şarkılar” albümünde KARSU’nun duru yorumu ile yeniden hayat bulan şarkının video klibi , Nazım Hikmetin’in 57. ölüm yıl dönümünde izleyici ile buluştu. Video klip, Karsu’nun yaşadığı şehir Amsterdam’da, Serhan Efe Yönetmenliğinde çekildi.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.