HABERLER

EMRE YÜCELEN’DEN DÜNYADA BİR İLK! ISLIK SESİ KOROSU KURDU!

KARANTİNADA “SARI GELİN” KAYDEDİLDİ !  

 Müzisyen, yorumcu ve vokal koç Emre Yücelen,  650.000 aboneyi geçen  ve 44 dilde yayın yapan “Emre Yücelen Şan Dersi” adlı YouTube kanalında dünya çapında bir ilke imza attı. YouTube kanalında gerçekleştirdiği yayınlarda, takipçilerine ” ıslık sesi çıkarma yeteneğine sahip olanlar bana ulaşır mısınız ?” çağrısı yapan Emre Yücelen, bu çağrıya yanıt veren 9 takipçisi ile; “Islık Sesi (Whistle Register) Korosu” kurdu ve koro üyeleriyle ” Sarı Gelin” türküsünü kaydetti.


Islık Sesi (Whistle Register) Korosu; Emre Yücelen ile birlikte Bora Bulduk – Cansu Akdeniz – Sudenur Güntekin – Sidar Karakuş – Feyza Teker – Aylin Çelikçi – Zehra Ayça İlhan – Tevfik Arda Gökçe ve Buse Özkan’dan oluşuyor. Emre Yücelen ile Covid-19 salgını karantinası sebebi ile online olarak buluşan “Islık Korosu” üyelerinin;  tanışma,çalışma ve “Sarı Gelin” türküsünün kayıt süreçleri ise Emre Yücelen’in www.youtube.com/sesegitimi adresli “Emre Yücelen Şan Dersi” adlı YouTube kanalında “Bir Hayalim Var”  adlı video kategorisinde yayımlandı.


Emre Yücelen Şan Dersi Islık Korosu’nun “Sarı Gelin” performansı “Yücelen Müzik” etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

ISLIK KOROSU NASIL KURULDU ? ŞARKI NASIL KAYDEDİLDİ ?https://www.youtube.com/watch?v=nA_HpWHPRU4

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.