SANATÇI RÖPORTAJLARI

MUSTAFA AKAY: “MÜZİĞİ SEVEREK YAPIN, SÖYLERKEN DUYGUYU PAYLAŞIN!”

Özgün Günyar: Sahnelerde çeyrek asırı devirmiş bir sanatçı olarak; kendi müzik yolculuğunuzu nasıl ifade edersiniz? 

Sahne aldığım ilk günden beri; izleyenlerim, dinleyenlerim ve ben astral bir seyahat içindeyiz diyebilirim. 29 senelik uzun bir yolculuk ve hayat boyu sürecek.

Özgün Günyar: Kariyerinizde 2 Albüm 5 Single var. Sayısız sahnede konser verdiniz. Müzikte dilediğim gerçekleşti yada istediğim noktaya ulaştım dediğiniz bir an oldu mu? Hayal ettiniz müziği yapabildiniz mi?

Her zaman hayatta her istediğiniz olmaz . O zaman yaş almamış ; yani yaşamamış olursunuz. Süreklilik ve üretebilmek asıl olan. Şükür hep istediğim müziği yaptım ama ne kadar kişiye ulaştırabildim. Onu zaman gösterecek.

Özgün Günyar: Müziğinizde ilham aldığınız kişiler kimlerdi? Kimlerden etkilendiniz ve kimleri kendinize örnek aldınız desem?

İdolüm “Tanju Okan”! Zaten çok benzetiyorlar. İlham aldığım yer ise hayatın kendisi.

Özgün Günyar: Turizm mezunu ve 2 dile anadiliniz kadar hakimsiniz. Ayrıca ticari hayatta da başarılarınız var. Hem iş hemde akademik bir kariyer süreciniz dolu dolu. Ticari hayatınızla Müzik hayatınız birbirini olumlu yada olumsuz yönde nasıl etkiledi?


Hayat size taşımanız için bir çok emanetler verir. Hiçbir mevki ve hiç bir şeye sahip değilsinizdir aslında. Bende elimden geldiğince bunlara sahip çıkmaya ve ikisini bir-birinden ayırmaya çalışıyorum. Yani 2 gömlek 2 farklı hayat.

Özgün Günyar: Dünya’da farklı coğrafyalarda konserler verdiğinizi biliyoruz. Ayrıca bir klibiniz New York’ta çekildi. Dünyaya müziğinizi taşıyan biri olarak sizce Dünya müziği 2020’lere nasıl başlıyor? 2020’lerde hem dünya müziği hemde sizin müziğinizde değişimler ve yenilikler görebilir miyiz?

Ben klasik bir insanım ama yeniliklere de tabiki açığım. Modayı asla takip etmedim ne giyinmem de ne gezmem de ne de müziğimde. İçimden geleni ve yakışanı yapmaya çalışıyorum sadece. Ama şu bir gerçek eskilere dönüş hızlanacak emin olun.

Özgün Günyar: Esirin oldum, Ruh İkizim, Beyaz Güvercin ve bir sürü özel şarkıya imza attınız? Peki sizin hayatınızda özel bir yere koyduğunuz kendi şarkılarınız yada coverladığınız başka şarkılar nelerdir?

Tanju okan 🙂 “KADINIM” ve Şehrazat bestesi 🙂 “KIYAMAM

Özgün Günyar: 20 yıldır çok özel ve büyük isimlerle çalıştınız. Mutlaka hem size, hemde sizin o isimlere büyük katkınız olmuştur. Bu çalışmalarda nasıl bir sinerji yakaladınız?

Hayat paylaşınca çooook güzel ve iyiki varlar 🙂

Özgün Günyar: Sahnesi özel ve güzel olan bir sanatçı olarak; sahne alan yada sokak müziği yapan gençlerimize neleri önerirsiniz? Bir şarkıcının sahne hazırlıkları ve sahne performansı nasıl olmalı. Nelere dikkat etmeliler?

Öncelikle teşekkür ederim. İnanın söylenecek şey o kadar basit ki. “Severek yapın ve söylerken duyguyu paylaşın”.

Özgün Günyar: Yeni projeleriniz neler? Takipçilerimiz sizi nerede dinleyebilirler?

“Hikayesiyle Şarkılar” adı altında bir şeyler yazıyorum. Bakalım ne çıkacak?! Şu anda Bodrum’da sahne alıyorum. @mustafaakayofficial instagram adresinden bana ulaşabilirler.

Özgün Günyar: Son olarak Müzikten Haberler takipçilerinize söylemek istedikleriniz?

Dünyayı mutlu insanlar kurtaracak. Sevgiyi paylaşın her koşulda. Sevgi ile kalın.
Teşekkürler…

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.