HABERLER

DANSÇI MÜNÜR YILDIZ’DAN “SEN DE BİZDENSİN”!

Yaptığı çalışmalar ile dikkat çekmeye devam eden Münür YILDIZ ilkokul 5. Sınıftan itibaren amatör olarak Halk dansları ile uğraştı.2002 yılında Motif Halk Dansları Derneği’nde profesyonel olarak halk dansları ile uğraşmaya başladı.

Bu yıllarda ilköğretim okullarında halk dansları konusunda eğitmenlik yaparak,bir çok ilköğretim okulunda faal olarak çalıştı.

2004-2006 yılları arasında İlköğretim okullarında halk dansları eğitmenliği’ne devam etmiştir.

2006 yılından 2010 yılına kadar profesyonel olarak Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nda dans etmiştir.

Çevresinde hayvanseverliği ile bilinen sanatçı,bir çok enstrümanı amatör olarak çalmakta olup,30 adet söz ve bestesi bulunmaktadır.

İlk tekli single çalışması Anonim bir türkü olan ve Tamer ÖZKAN düzenlemesi ile coverlanan HOPPA NİNNA isimli şarkıdır ve DMC etiketiyle yayınlanmıştır.

İkinci tekli single çalışması ise Sözleri Seda AKAY’a,Bestesi Bertan COŞAR’a ait olan ve yine düzenlemesi Tamer ÖZKAN’a ait olan SEVMEDİM SAY isimli şarkıdır.Ve DMC etiketiyle yayınlanmıştır.

Şarkıcının 3.ncü tekli single çalışması yine bir cover olup,söz ve bestesi merhum Selahattin SARIKAYA’ya aittir. DJ ve Aranjör Yusuf ŞAHİN tarafından düzenlenen PARAYLA SAADET OLMAZ isimli şarkısı 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlanmıştır.

Münür YILDIZ’ın söz ve bestesi kendisine ait olan NEDEN isimli tekli 4.ncü çalışması ise yine 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlanmış ve sanatçının ilk eserlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Sanatçı bu sefer de söz ve bestesi Mansur ARK’a ait olan SEN DE BİZDENSİN isimli şarkının cover çalışması ile Alla Recods etiketiyle youtube da yayında.

Arenjesi ünlü aranjör Caner TEPECİK tarafından yapılan SEN DE BİZDENSİN isimli şarkıya Yusuf Can ÖZBİLEN farkıyla çok renkli ve enerji dolu bir klip çekildi.Klipte şarkıcıya 30 kişilik bir cast grubuyla birlikte İstanbul Dance Factory dans topluluğundan 10 dansçı arkadaşı eşlik etti.Şarkı için hazırlanan koreografi eşliğinde sanatçı,çekimler tamamlanana kadar 2 ayrı mekanda tam 16 saat boyunca dans etti.

Çekimlerde ciddi bir dans performansı da sergileyen sanatçı 5.nci çalışması olan SEN DE BİZDENSİN isimli cover çalışmasını sevenlerinin beğenisine sundu. 

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.