HABERLER

LİSTELERİN ZİRVESİNDEKİ MURDA’DAN “NEREYE KADAR”

Murda (Önder Doğan) uzun yıllardır Hollanda’da yaşayan Hollandaca müzik üreten bir rap sanatçısı. Bir dönem Madrid, kısa bir dönem de İstanbul’da yaşayan Murda, sonunda Hollanda’ya yerleşerek, Noah’s Ark adlı plak şirketi çatısı altında albümler yayınlamaya başladı. 2008 yılında yayınladığı “Turkse Pizza” (Türk Pizzası) albümüyle başlayarak, 11 yılda yayınladığı albüm ve şarkılarla Hollanda müzik dünyasının önde gelen hiphop artistlerinden biri haline geldi.


2019 yılında Ezhel ile tanışıp “Boynumdaki Chain” ve büyük ses getiren “Aya” adlı hitleri yayınlayan Murda, bir anda Türkiye müzik dinleyicisinin ilgisini çekmeye başladı.


2020 yılında hem kendi solo albümünü hem de Ezhel’le ortak albümlerini yayınlayacak olan Murda’nın ilk Türkçe teklisi olan “Nereye Kadar“, 29 Kasım tarihinde klibiyle birlikte yayınlandı ve büyük ses getirdi. Murda’nın ilk Türkçe teklisi.


Ezhel ile birlikte seslendirdikleri ve tüm dünyada ses getiren “Aya” nın devamı niteliğindeki “Nereye Kadar”, dansa davet eden ritmi ve viral nakaratıyla, Türkçe Rap/Urban müzik ortamında yeni bir tarz yaratmaya aday.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.