HABERLER

OĞUZ AKSAÇ: “RAP MÜZİĞİN KAYMAĞINI YENİ KUŞAK YİYECEK”

Geçtiğimiz günlerde “Benim Hikayem” adlı son single projesi ile müzik severlerle buluşan Oğuz Aksaç, Bayrampaşa Belediye’sinin gençlik radyosu Baygem Radyo’da Reyhan Güler’in stüdyo konuğu oldu.Radyo programcısı Reyhan Güler’i esprileriyle güldüren Oğuz Aksaç, aynı zamanda çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.


Günümüzde radyoların çok önemli bir yeri olduğuna değinen Oğuz Aksaç,  “radyoda görüntü yok. Dolayısıyla  bir şarkıyı dinleyen, hayalindeki neyse onu canlandırıp dinliyor. Kendi dünyasına bu şekilde alıyor şarkıyı” ifadelerine yer verdi.


Türkülerden bahsettikleri sohbette ise, “bir çok ustamız bu lafımı beğenmeyecek ama , Anadolu türkülerinin kayda değer oranındaki bölümü işe yaramazdır. Lokomotif eserler vardır bir de vagon eserler vardır. “Gökte uçan teyyare , selam söylen o yare” benim için özel bir eser değildir mesela” açıklamalarında bulundu. 


Rap müziğin kaymağını, yeni kuşak yiyecek…
Reyhan Güler’in rap müzik hakkındaki görüşlerini istemesi üzerine ise; “rap müziğin bedelini bir önceki kuşak ödedi. Yeni kuşak kaymağını yiyecek.  Bu işler böyle oluyor genelde. Umarım kaliteli işler yaparlar.” şeklinde yanıtladı.

 Sanatçıları sınırlandırmayın…
“Her sanatçı kendi tarzını yapsın” sözüne asla katılmadığını belirterek, ” Ben yaptığım işe komple müzik olarak bakıyorum. Kendimi bir yere ait görmüyorum. Kendimi sınırlandırmıyorum. Neden bir sanatçı belirli bir kalıba sıkıştırılsın ki ? Evet yapabiliyorsa türk halk müziği sanatçısı rap söylesin. Yapamıyorsa zaten başarılı olmayacaktır ve düşecektir. Ben de otuz yıldır bir çok tarz  denedim. İyisini yapamadığım da belki olmuştur. Başka bir bakış açısı yaratmaya çalışma cesareti bile alkışlanır.” şeklinde ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.