HABERLER

MULTİTAP 6 YIL SONRA “NO:3” İLE DÖNDÜ!

Multitap altı yıllık bir aranın ardından Garaj Müzik etiketli yayımladığı ‘No:3’ albümünün ilk tanıtım konseri için dün akşam Babylon sahnesinde sevenleri ile buluştu.

Grup bu albümden ilk olarak ‘Karabalık’ adli şarkıya Ali Demirel & İpek Ural yönetmenliğinde video klip çekti. Samed Behrengi’nin ‘Küçük Kara Balık’ına gönderme yapan ve kahramanın yolculuğu olgusunu anlatan ‘Karabalık’ yüksek enerjisi ve harekete geçiren sözleriyle klasik bir Multitap şarkısı.

Toplam on şarkıdan oluşan bu albüm farklı ruh hallerini temsil eden iki adet beşli şeklinde sunuldu. Bunun için No.3A ve No.3B seklinde birbirini tamamlayan iki farklı kapak görseli kullanıldı.

Bu fikir albümün bitmesine yakın bir zamanda ortaya çıktı. Albüme girecek şarkılar belirlendikten sonra şarkıları sıralama aşamasında kendiliğinden bir a-yüzü, b-yüzü durumu oluştu.

Son yıllarda değişen müzik dinleme alışkanlıklarıyla ve yaygın olarak kullandığımız playlist mantığıyla da örtüşmesi grup üyelerinin bu kararı vermesinde etkili oldu.


No.3A-No3B

No.3A alıştığımız klasik Multitap tınılarını içeren, yüksek enerjili, esprili ve dışa dönük şarkılardan, No.3B ise daha akustik, derinlikli ve içe dönük şarkılardan oluşuyor. Buna uygun olarak grup üyelerinin dört ağ olarak temsil edildikleri illüstrasyonlarda No.3A’nın kapağı gündüz ve güneşliyken No.3B’ninki gece ve yıldızlı olarak tasarlandı.

Her zaman olduğu gibi bu albümde de ilginç şarkı hikayelerine, sade ama katmanlı şarkı sözlerine ve birbirinden farklı müzikal düzenlemelere yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.