SANATÇI RÖPORTAJLARI

ESRA SEZER: İYİ Kİ TV’DEKİ 3 BÜYÜK YARIŞMAYA KATILMIŞIM!

Röportaj: Özgün Günyar

Özgün Günyar: Almanya’da başlayan ve Türkiye’de devam eden bir müzik kariyeriniz var. Müziğe nasıl başladınız ve müzik yolculuğunuz bugüne kadar nasıl ilerledi? 

Esra Sezer: Müziğe aslında daha sahneye çıkmadan başladım. Kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum. Ama tabii ki sahneye adım atışım ilk önce okulda başladı sonra Almanya’da abim ile düğünlerde sahneye çıkıyorduk, Bir zaman sonra profesyonel olarak sahneye devam ettim bu yolculuğumu Türkiye’ye taşıdım yavaş yavaş. Tabi bildiğiniz üzere hiçbir şey kolay olmuyor. Her başarı zaman istiyor hala ilerlemeye devam ediyorum.

Özgün Günyar: O Ses Türkiye, Rising Star ve X Factor gibi Türkiye’nin en büyük yarışmalarında yer aldınız? 3 yarışmadaki süreciniz nasıl oldu? Bu yarışmalardan nasıl tecrübeler elde ettiniz? Olumlu yada olumsuz katkıları neler oldu?

Esra Sezer: Hayatta her şey tecrübe,yarışmaların olumsuz hiçbir katkısı olmadı bana aksine her seferinde daha farklı olgunluklar bir bakış açısı kattı. Evet 3 yarışmada gerçekten büyük ve zor platformlardı. Televizyon programlarının insanlara ulaşmakta büyük rol oynadığını düşünüyorum. İlk O Ses Türkiye yarışmasına katılmak benim fikrimdi. X Factor ve  Rising Star yarışması biraz etrafımın bana baskısıyla oldu. Ama “iyi ki” lerim arasında. 

Özgün Günyar: Sosyal Medyada da; Ekran başında da; Binlerce kişinin izlediği sahnede de şarkı söylüyorsunuz? Heyecanınızı ve sahne hakimiyetinizi nasıl kontrol altına alıyorsunuz. Bu yoğun sahne hayatınızda özel bir çalışma yapıyor musunuz? Sahneye nasıl hazırlanıyorsunuz?

Esra Sezer: Bunun tamamen iç güdüsel olduğunu düşünüyorum. Bunun için yaratılmışsınız gibi. Oraya ait ve sürekli sahneye hazır bir şekilde hissediyorsunuz. İşinize duyduğunuz aşk artık tamamen sizin parçanız ise, kontrol etmeye ihtiyaç kalmıyor.  Sahneye çıkmadan önce son derece heyecanlanıyorum,dinleyicilerle buluşunca, birden her gerginliğim geçiyor. Kendimi müziğin ruhuna bırakıyorum. Ve eminim ki insanlarda bu doğallıktan hoşlanıyorlar. Son dönemlerde özellikle yoğun bir tempo içindeyim. Motive olmakta bazen zorlanıyorum. Yorgun düştüğüm zamanlar oluyor. Zihnimi rahatlatıyorum ve eğer sesim yorgunsa, gerekli egzersizleri yapıyorum sadece.  

Özgün Günyar: “Ama Hala” ile başlayan single çalışmanızdan sonra “Çilli Bom” gibi müzik tarihimizin en eğlenceli şarkılarından birini coverladınız. Bu çalışmalarınızın Ödüller ile onurlandırıldığını biliyoruz. “Ama Hala” ve “Çilli Bom” singlelarının kayıt ve çıkış süreçlerini anlatırmısınız? Kimlerle çalıştınız? 

Esra Sezer: Gerçekten cesaret edilmesi zor bir adımdı benim için. İnsan sürekli sahneye çıkmaya başlayınca single kararı zor oluyor. İlk çalışmam da Beni tanıyan arkadaşlarımın olmasını tercih ettim. İki şarkı da Aranjörüm Altan Turan. Klip yönetmenim Enes Bilal Taşçı. Ve tabii ki bana destek olanların en başında ailem geliyor. ‘Ama hala’ klibinde oynayan Murat Uğur Bağdatlı ,şarkının müziğine Ruhu değen Kaan Karamaya. Çilli Bom Cover ın da baş rolü oynayan Vedat Behar. Her adımda yanımda olan Mücahit Örsün Ve emeği geçen bir çok kişi var. Büyük bir keyif. Nice çalışmalara.

Özgün Günyar: Yurt içi ve yurtdışında  konserleriniz ve müzik çalışmalarınız olacak mı? Gelecek planlarınızda neler planlandı yada planlıyorsunuz?

Esra Sezer: Evet tabi ki Yurt dışında sürekli konserim oluyor. Ve Yurt için de de konserlerim aktif. Sosyal medyadan ( @esrasezerofficial ) muhakkak ulaşabilirler. Bu uzun bir süreç. Hedeflerim büyük. Yurt dışında da projelerim var. Onlar sürpriz olsun. Şarkı yapmaya kaliteli projeler çıkartmaya ve Dinleyicilerimle buluşmaya devam edeceğim.

Özgün Günyar: Son olarak MüziktenHaberler.com takipçilerine söylemek istedikleriniz?

Esra Sezer: Öncelikle müzikten haberler ailesine çok teşekkür ederim. Müzik hayatımızın her parçasına eşlik ediyor. Dilerim daha kendi hayatlarınıza arkadaş gördüğünüz bir çok çalışma yapabiliriz. Sevgilerimle 

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.