HABERLER

SİMGE VE ÖZGÜR ARAS EVSİZLER İÇİN OCAK BAŞINDA

Şarkılarıyla kalplere dokunan şarkıcı Simge ve ünlü iletişimci Özgür Aras, İstanbul Beyoğlu ‘ndaki “Hayata Sarıl Lokantası” ‘ında evsizler için yemek pişirdiler…

Şarkılarıyla kalplere dokunan şarkıcı Simge ve ünlü iletişimci Özgür Aras önceki gün Radisson Blu Hotel İstanbul,Şişli Executive Chef’i Özay Akar ve Radisson Blu Hotel İstanbul, Pera Executive Chef’i Kadir Madakbaş ile birlikte Hayata Sarıl Lokantası’na destek kampanyasında mutfağa girip evsizler için yemek pişirdi. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Simge “Bu tür sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi seviyorum. Bir de bu proje şefkatin, fedakârlığın, cesaretin ve aynı zamanda bir kadının  hayata sarılma hikâyesi. Bana çok ilham verdi, projenin kurucusu Ayşe Tükrükçü’nün hikayesini duyunca koşa koşa geldim. Gerçekten müthiş bir proje “Hayata Sarıl Lokantası”. Ne mutlu çorbada bir tuzum olduysa.” diye konuştu.

Ünlü İletişimci Özgür Aras da “Sokakta yaşayan ve toplumda yok sayılan insanların hayata tekrar sarılması amacıyla kurulan müthiş bir oluşum Hayata Sarıl Lokantası. Ve Türkiye’nin ilk evsizler lokantası. Gündüz saatlerinde yemek yiyerek destek verebileceğiniz bu mekanda, akşamları evsizlere ücretsiz yemek veriliyor. Sadece evsizleri değil, toplum içerisinde ötekileştirilmiş tüm insanları kucaklıyor Hayata Sarıl Lokantası. Böylesi anlamlı bir organizasyona ben de gönüllü olarak destek vermek istedim.” dedi.

Radisson Hotel Group adına konuşan Sorumlu İşletmecilik Türkiye Koordinatörü İlhan Akpınar ise “Hayata Sarıl Lokantası’na katkı sağlayabilmek adına bu ay beşincisini Simge ve Özgür Aras’ın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu muhteşem organizasyon ile beraber sokakta yaşayan dostlarımızın hayatlarına dokunmak ve onlar için umut olabilmek bizim için çok değerli. Amacımız, Radisson Hotel GroupTürkiye otelleri olarak belirlediğimiz projeler kapsamında ihtiyacı olanlara ulaşabilmek ve olanaklarımız ölçüsünde destek olmaktır. Eğer hep beraber elele verirsek çok daha güçlü oluruz. Çünkü bölüşürsek tok, bölünürsek yok oluruz.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.