Genel

CENK TEVET’DEN YENİ ÇALIŞMA “KALMADI”

CENK TEVET,  06 ocak 1979 İstanbul doğumlu müzisyen , ressam ve oyuncudur.

Orta öğrenimini general Ali Rıza Acıbadem Lisesi’nde tamamlamıştır. 1997’de Marmara üniversitesi Resim ana sanat dalı iç mimarlık bölümünü iyi bir derece ile kazanmıştır.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunu olan TEVET’in müzik ve resime ilgisi çok küçük yaşlarda başlamıştır. Öyle ki lise yıllarında yapılan Hürriyet gazetesi müzik yarışmalarında en iyi solist ve en iyi  beste ödüllerinin sahibi olmuştur.

Kendisi bir Kadıköy çocuğudur .Moda’da Barış Manço ekolü ile büyümüştür.14 yaşından beri enstrümanı (gitar) ile bütünleşmiştir.

TEVET; sahne performanslarının yanısıra Home Stüdyosunda dizi ve reklam müzikleri yapmaya devam etmektedir. Bu konuda ki başarılarınıda  FOX TV Bodrum Masalı dizisindeki  “PORTAKAL” şarkısı, TRT KALK GİDELİM dizisindeki “yabancı” parcası ile göstermiştir. Bunun yanı sıra oda tiyatrosunun sunduğu “en güzel aŞk şarkılarını erkekler yazar “adlı oyunu bir sezon Beşiktaş Afife Jale sahnesinde baŞ rol olarak sergilemiştir. Ayrıca Harun Kolçak ile meyhanedeyiz müzikalinde rol almıştır .Evli ve bir kız çocuğu babası olan Cenk Tevet’in gelincik, ayna  ve Mustafa Sandal’a ait “KALMADI” şarkısının coverın bulunduğu  2 albüm 1 single’ı vardır . 

Kısa deneme yazıları , studyo çalışmaları ve  resmin yanı sıra  Cenk  TEVET , Ortaköy’de dinleyicileri ile sahibi olduğu “akustikhane” adlı mekanında buluşmaya devam etmektedir. 

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.