HABERLER

ZEYNEP İLKGÜN “SANA HELAL OLSUN” DEDİ


Zeynep İlkgün, 21 Ekim 1982 yılında hukukçu bir anne ve babanın tek kız çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde eğitim hayatını tamamladı.

Müzik ile ilişkisi çocukluk yıllarına dayanan Zeynep İlkgün, ortaokul yıllarında klasik piyano eğitimi aldı. Lise yıllarından itibaren rahmetli Erdem Siyavuşgil’den şan dersleri alırken, Mustafa Sağyaşar ile de TSM üzerine çalıştı. Aynı zamanda Can Gürzap ve Haldun Dormen gibi ustalardan da diksiyon ve tiyatro eğitimleri alan Zeynep İlkgün, birçok müzikalde başrol oynarken, ana eğitimi olan reklam ve pazarlama üzerine de yöneticilik yaptı. Yorumcu olarak batı ve doğu eserlerini aldığı eğitimler üzerine ayırt etmeden seslendiren Zeynep İlkgün repertuarında fransızca ve ingilizce şarkılara da yer veriyor.

Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği Seyhan Müzik etiketli “İlk Gün Gibi” adlı ilk albümünde  Sezen AKSU, Gökhan ÖZEN, Soner ARICA, Serdar ORTAÇ, Ayşen & Kemal ŞİMŞEKYAY, Erol ÖZDAMAR, Mutsel ÖZTÜRK gibi değerli müzisyenlerin söz ve bestelerinden destek aldı. Bir de söz ve müziği kendisine ait “Sevemem Bir Daha “ adında şarkısını seslendirdi. Albümünün düzenlemelerinde Tolga KILIÇ, Sadun ERSÖNMEZ, Enver GÜNEN ve Cem İYİBARDAKÇI’nın imzaları var.

24 Temmuz 2019’da albümüne ait 5.klip olan “Sana Helal Olsun” şarkısının söz ve müziği Erol Özdamar’a, düzenlemesi Tolga Kılıç’a ait. Klip yönetmeni Gökhan Özdemir. Bir erkek modelin kendisine eşlik ettiği klip, bir gün süresince İstanbul’da bir stüdyoda çekildi.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.