HABERLER

EMİR CAN İĞREK’İN YENİ SİNGLE’I “NEVALE”

Yeni nesil Türkçe sözlü müziğin heyecan verici bağımsız temsilcilerinden Emir Can İğrek, ‘Ağır Roman’ albümü ve hatırı sayılır bir dinleyici kitlesinin dikkatini çeken ‘Gömleğinin Cebi’ teklisi sonrası ‘Nevale’yi yayınladı.

Yıl boyunca konser performansları ile adından sıkça bahsettireni festivallerin parlak isimlerinden olmayı başaran Emir Can İğrek, her geçen gün müziğiyle yerini sağlamlaştırıyor.

İstanbul’da sarhoş bir adamın evine dönüş anında söylediği sözlerden oluşan Nevale’nin düzenlemesini back vokalleri de yapan Tolga Görsev üstlendi. Düzenlemede etnik öğelerin ön plana çıktığını şarkıda Erdem Sökmen, Murat Çekem, Mustafa İpekçioğlu, Cengiz Ercümer gibi usta müzisyenler eşlik etti.

Klipte Emir Can’ı gece evine dönerken görüyoruz. Emir Can’ın diğer kliplerinden alışık olduğumuz göndermelerle süslenmiş klipte bir anarşist isyan ön planda. Anarşist bir grup gencin Emir’in evini, yani kendi iç dünyasını tanımladığı alanı işgal edip ve bu evde bir kutlama yapıyor. Klip boyu siyah poşette nevale olarak sunulan poşet açıldığında ise, Emir’in bir önceki klip kapağındaki çiçek görünüyor.

Kendi yazdığı şarkıları ile ilham verici müzisyenler listesinde üst sıralara doğru ilerleyen Emir Can İğrek, Nevale’nin klibini Youtube’da official sayfasında yayınladı.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.