HABERLER

BURCU TATLISES’DEN SEKİZ ŞARKILIK ALBÜM!

Burcu Tatlıses’in Ada Müzik etiketiyle ‘Uzaklar’ isimli 8 şarkılık albümü tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı!

Şarkıların tamamının sözleri ve besteleri kendisine ait olan sanatçının aranjör kimliğine de yer verdiği bu albümde, birbirinden değerli ve tecrübeli isimler kendisine eşlik etti…

Profesyonel müzik yaşamına 2002 yılında söz yazarı olarak başladı. Funda Arar, Fatih Erkoç, Zuhal Olcay, Yıldız Usmonova, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali gibi güçlü yorumcular için yazdığı şarkılarla dikkatleri çekti. Herkes onu İbrahim Tatlıses’in akrabası zannetti. Oysaki Selanikli bir ailenin, soyadı gerçekten Tatlıses olan bir ferdi. Kendisine bu soru yöneltildiğinde “İbrahim Tatlıses, sesine ve yorumuna çok saygı duyduğum bir müzik adamı. ‘Tatlıses’ soyadını hem Türkiye’de, hem de yurtdışında duyurduğu için teşekkür ederim” cevabını veriyor.

‘Bir İstanbul Masalı’, ‘Zerda’ ve ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizi müzikleri; ‘Müthiş Bir Film’ ve ‘Eski Sevgili’ sinema filmlerinin müziklerinin de olduğu onlarca albümde 50’den fazla esere imza attı. ‘Alagül’, ‘Seni Severdim’, ‘Yak Gel’, ‘Senden Öğrendim’ gibi birçok eseri hit oldu.

‘Güzel Kokuyorum’ adlı ilk albümü Mart 2015’te piyasaya çıkan Burcu Tatlıses, dinleyicileriyle ilk defa besteci ve yorumcu kimliğini de buluşturmuş oldu. Yazdığı güçlü sözlerin, duru, sakin ve etkileyici yorumuyla işlendiği bu albüm ‘Ay’, ‘Bir Sana Bir De Bana’, ‘Gündelik’, ‘Beni Öldürür’, ‘Bir Tek Seni Sevdim’ gibi şarkıların ön plana çıkmasıyla, birçok müzik yazarının dikkatini çekerek ve beğenisini toplayarak, yılın en iyileri arasına girmeyi başardı.

Ocak 2018’de ‘Geyikli Masallar’ isimli teklisini Ada Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.