HABERLER

DURU KURT’TAN YENİ ÇALIŞMA: ‘ORDA BURDA’

Electro-pop tarzında single ve remix çalışmalarına devam eden Duru Kurt, üçüncü single çalışmasını yakında yayınlayacak olmanın heyecanını yaşıyor!

Lisans eğitimini Business Studies alanında Bournemouth Uni’de ve yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science’da tamamlamıştır ve DJ’lik alanında uzmanlaşmaya devam ediyor.

Daha çok, yaşanmışlıklar ile bağdaşmayan, hayal gücünden yola çıkmış, arabesk olmayan ve eğlenceli şarkılar yapmak isteyen Duru Kurt sözü, müziği ve aranjesi kendisine ait olan ‘Orda Burda’ isimli şarkısını elektronik dans müziği tarzında hazırladı.

Yeni single şarkısına Hasip Arvas yönetmenliğinde stüdyo klibi çeken Duru Kurt’un video klibi, yakında müzikseverlerin beğenisine sunulacak!

 

Duru Kurt Hakkında

1990 Bandırma doğumludur. Üniversiteden önce, çocukluk ve lise yılları Bandırma’da geçmiştir.

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda piyano çalarak başlamıştır. Sonradan müziğin limitsiz imkanlarını keşfedemediğini farkederek DAW ve VSTler kullanarak dijital müzik yapmak istemiştir ve bu isteğini profesyonel hayata taşımıştır.

Akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies alanında Bournemouth University’de ve yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science’da tamamlamıştır. Aynı zamanda, Türkçe-İngilizce yeminli tercümandır.

İlk single çalışması olan ‘VIP’ Ağustos 2017’de yayınlanmıştır. Ardından Kasım 2017’de ikinci single çalışması olan ‘Paparazzi’yi yayınlanmıştır. Nisan ayında ise üçüncü single çalışması olan ‘Orda Burda’ isimli elektronik dans müziği tarzındaki şarkısını dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.