SANATÇI RÖPORTAJLARI

DEMET AKTAŞ RÖPORTAJI

demet-aktas

 Röportaj konuğum, 2015 yılında Sezen Aksu’nun en popüler şarkılarından “Onu Alma Beni Al” şarkısını cover yaparak müzik dünyasına “merhaba” diyen ve son günlerde “O Kedi” isimli yeni single şarkısı ile gündemde olan Demet Aktaş…

ŞEHNAZ GÜL: “O Kedi” nin hikayesini senden dinleyelim…

DEMET AKTAŞ:  Sözleri Ayşen Şimşekyay’a, müziği Kemal Şimşekyay’a ait. Ayşen’le beni bir araya getiren Cihan Okan oldu. Şarkıyı Ozan Doğulu aranje yaptı. Ozan’ın dokunuşları ile “O Kedi” istediğimiz gibi oldu. Ozan Doğulu’nun isteğiyle Murat Küçük ile klip çektik. Yani her şey planladığımız gibi gelişti ve “O Kedi” emin ellerde sevenleriyle buluştu.

O Kedi’nin hikayesini ilk dinlediğimde çok etkilendim. Hatta Ayşen’e hangi ruh halinde şarkının sözlerini yazdığını sorduğumda bana eşi Kemal Şimşekyay’la tatlı atışmalar sonucunda kaleme aldığını söyledi.Bunu söylerken bile hala gülüyordu. Bu arada şarkının bestecisi de Kemal Şimşekyay.

ŞEHNAZ GÜL: Single çalışman için imajını Ozan Doğulu belirlemiş. Sahne çalışmalarında kendisi yine fikirler vermeye devam ediyor mu ?

DEMET AKTAŞ: Evet doğru imajım Ozan Doğulu’nun gözünden ve ruhundan çıktı. Sahne kıyafetlerim içinde fikirleşiyoruz. Moda’dan çok iyi anlıyor. Bundan böyle Ozan kabul ederse tüm projelerimin styling çalışmalarında ilk ondan fikir alacağım.

ŞEHNAZ GÜL: Tiyatro eğitimi almışsın. Oyunculuk yapmışsın. Tekrar bir projede oyunculuk yapmayı düşünüyor musun?

DEMET AKTAŞ:  Uzun yıllar tiyatro eğitimi aldım. Oyunlarda oynadım ama sahne hayatıyla tiyatro aynı anda ilerlemiyor. Seçim yaptım bende. Fakat güzel tecrübelerim oldu. Beyazıt Öztürk’ün skeçlerinde oynadım bir dönem. Şu an teklif alsam düşünürüm. Çünkü sahnede oynarken kendimi iyi hissediyorum

demet-aktas2.jpg

“HEDEFİM HARBİYE’DE KONSER”

ŞEHNAZ GÜL: Müzik eğitimi aldın mı ? Ve müzik kariyerin için hedeflerin neler ?

DEMET AKTAŞ: Müzik eğitimi aldım. Yurdaer Doğulu’dan ayrıca şan dersleri aldım. Yollarımız sık sık kesişti Doğulu ailesiyle.Müzik kariyerime bakıyorum da hala o kadar çok hedefim var ki , hepsini gerçekleştirmek için gece gündüz çalışıyorum. Zaten insanın hedefi hep olmalı diye düşünüyorum. Şu zamanlar düşündüğüm bir iki tane daha single çalışması yaparak sonra albüm yapmak. Şuan için hedefim Harbiye Açıkhava’da konser vermek. Yurt dışında da müzikal olarak yapmak istediğim projeler var. Onun hazırlığı içerisindeyiz. Yakın zamanda Meksika’da büyük bir panayırda konser vereceğim. O kadar heyecanlıyım ki, özel kostümler hazırlıyoruz. Yakında basında paylaşacağız zaten.

ŞEHNAZ GÜL: Söz ve beste çalışmaların var mı?

DEMET AKTAŞ: Lise yıllarımdan beri söz ve beste yapıyorum. Ama paylaşmak için hala zamanı olduğunu düşünüyorum. Bir şeylerin kabul edilmesi çok zor sektörde. Sanırım önce kendimi kabul ettirip sonra da kendi yazdığım sözleri projelendireceğim. Böylelikle işim daha kolay olacağını düşünüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Günümüzün Türkiye müzik sektörünü değerlendirecek olursan neler söylersin?

DEMET AKTAŞ: Müzikte yeni insanlara yenı seslere yorumlara ihtiyaç her zaman var ve olacak. Kısırdöngüden çıkmalıyız biran evvel. Son yıllarda biraz yeni sesler çıktı da klişeden kurtulduk. Aynı isimleri dinlemekten sıkılıyor bence insanlar. Ayrıca dünyada da güzel şeyler yapılıyor Son zamanlarda Burak Yeter ve Mahmut Orhan güzel adımlar attılar. İnşallah böyle de devam ederiz.

ŞEHNAZ GÜL: Son günlerde en favori üç şarkını sorsam ?

DEMET AKTAŞ: Sezen Aksu “İhanetten Geri Kalan”

                           Ceylan Ertem “El Adamı”

                            Pamela “Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi?”

Bunlar üç favori şarkım zaten sahne repertuarımda da yer alıyor.

“SEZEN AKSU’NUN HAYALİ BİLE GÖZLERİMİ DOLDURUYOR”

ŞEHNAZ GÜL: Bildiğin gibi son yıllarda oldukça fazla düet projeler oluyor. Senin düet yapmayı çok istediğin bir isim var mı?

DEMET AKTAŞ: Sezen Aksu ile bir proje de yer almak o kadar isterim ki. Hayali bile gözlerimi doldurmaya yetiyor.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.