SANATÇI RÖPORTAJLARI

FULİN RÖPORTAJI

IMG_2932

Ankara’nın en çok satan dergisi Ankara Life Dergisi’nin Kasım sayısı için Şehnaz Gül’ün Fulin’le gerçekleştirdiği kapak röportajı Müzikten Haberler’de yayında…

Profesyonel kariyerine 2014 yılında “Firardayım” isimli single çalışması ile başlayan Fulin, 2015 sonlarında Keyf-i Halik isimli teklisi ile dikkatleri üzerine çekti. 

Yayımladığı son teklisi “Süper Kahraman” ile müzik dünyasında en konuşulan isimlerden olmayı başardı.

ŞEHNAZ GÜL: Okuyucularımız seni yakından tanısın Fulin. Kendini bize anlat desem…

FULİN: Ben tuttuğunu koparan bir insanım.Kafama koyduğum şeyleri hayata geçirmek için mücadele veririm ve bunun için usanmadan yılmadan çalışırım. Çalışkan disiplinli ve iradeli bir yapım var. Herşeyin en iyisini ve en güzelini yapmaya çalışırım. Çoğu insan benim bu yapımı bilmez,dışarıdan bakınca ne kadar mutlu ya da ne kadar kırılgan, nazik, çekingen diyebilirler ancak benim içimde büyük bir savaşçı var.Güçlü bir yapım var.Neyi nerde yapacağımı biliyorum. Sanırım bu zıtlıklarımı güzel dengeliyorum aksi taktirde insanlar bana kendini beğenmiş diyebilirlerdi.Çok şey biliyor olmak bazen itici bir durum yaratabiliyor. Ben hayatım boyunca hangi işe girdiysem hep başarılı oldum. Başarısızlığı sevmem bu nedenle istediğim başarıya ulaşıncaya kadar asla vazgeçmem.Tabi sonrası da önemli. İstikrar önemli.

ŞEHNAZ GÜL: Peki müziğe başlama hikayen nasıldı?

FULİN: Müziğe kendimi bildim bileli hep ilgim vardı. Çok küçük yaşlardayken bile çalan müziklere ritim tutardım.Ruh halimi müzik etkiler mesela.Çok mutluyken bir müzik dinleyip ağlamaya başlayabiliyorum.Ya da mutsuzken beni up yapacak müzikleri dinlediğimde bir anda enerjik hale gelebiliyorum.Daha sonra babam da bu ilgimi farketmiş olacak ki bana minik bir klavye aldı.Kendi kendime çalmayı öğrendim.Bizim kullandığımız bir tabir var “Kulaktan dolma”. Öyle çalıyordum klavyeyi.Kulağım çok iyi.Kendimi bildim bileli bana hep bunu söylediler.Daha sonra müzik okuluna giderek nota,klavyeye ve gitar egitimine başladım.

ŞEHNAZ GÜL: İlk single çalışman “Firardayım” ile müzik dünyasına “merhaba” dedin. O günden bugüne geldiğinde olumlu ya da olumsuz kendinde ne gibi farklılıklar görüyorsun ?

FULİN: İçimde yansıtmak istediğim dev bir potansiyel var.Mesela ,büyük prodüksiyonlu aksiyon kliplerini çok beğeniyorum. Müzik tarzında hemen hemen aranjelerde istediğim tarzı en baştan yakaladığımı düşünüyorum zaten.Okuma tekniğimde kendimi sürekli geliştirdiğimi söyleyebilirim. Sürekli şan dersleri ve eğitimler alıyorum,beden dilimi en iyi kullanacak şekilde geliştirmeye çalışıyorum,dans derslerime devam ediyorum… Eskiden daha fevriydim mesela,dobra yapım var.Şimdilerde daha ılıman yaklaşıyorum..

ŞEHNAZ GÜL: Sevenlerinle çok güçlü bir diyaloğunun olduğunu biliyorum.Hatta onlara “wuduk” diyorsun. Nedir bu “wuduk” durumu? Aranızdaki anlamı ne ?

FULİN: Ya inanır mısın,insanlar tarafından tanınmaya başladığım ilk günden beri herkesin en çok dikkatini çeken konu benim fanlarım oldu. Onlarla aramda büyük bir bağ kuruldu.Bunu anlatamam,sanıyorum samimiyetimi hissettiler.  Onlar kısa süre içinde senin ne olduğunu ve kalbini anlıyor.Halkın seni sevmesi çok önemli,halk seni sevmezse geçmiş olsun. Fanlarım beni çok sevdi. Ailelerinden biri gibi görüyor.. Ben de onlara takma isim taktım,çok sevimli değil mi ama Wuduk “ kelimesi? Bunu Türkiye’de ilk kez ben yaptım.

ŞEHNAZ GÜL: Gelelim yeni single çalışman “Süper Kahraman” a. Kimlerle çalıştın bu projede?

FULİN: Sözler Sude Bilge Demir’e ait. Beste Ve Aranje Emirhan Cengiz , Klip yönetmenimiz İmre Haydaroğlu Prodüktörüm Samsun Demir. Bu şarkıyı bana O buldu, kulağı çok iyi gerçekten.

FANLARIM BENİM SÜPER KAHRAMANLARIM

ŞEHNAZ GÜL: Hayatında var mı bir Süper Kahraman ?

FULİN: Fanlarım 🙂

ŞEHNAZ GÜL: 1. single “Firardayım” da Emrah Karaduman ile, 2. single “Keyf-i Halik” te Alper Narman, Onur Özdemir ve Ozan Çolakoğlu ile, 3. single “Süper Kahraman” da ise Sude Bilge Demir ve Emirhan Cengiz ile çalıştın. Senin sürekli aynı isimlerle değil farklı isimlerle çalışğını görüyorum. Klip yönetmenlerin de hep farklı isimler. Bu farklı tercihler tamamen kısmet mi? Yoksa özel olarak tercih ettiğin bir durum mu?

FULİN: İnanır mısın tamamen kısmet.Sanıyorum ben şanslı bir insanım. Biraz sinir bozucu ama öyle.

ŞEHNAZ GÜL: Birlikte çalışmayı çok istediğin bir isim söyle desem? Bu fotoğraf çekimi olur ? Düet olur ? Aranje olur? Söz & müzik olur ? Kimi söylersin ve neden?

FULİN: Hemen hemen çalışmak istediğim herkesle çalıştım. Ama Mert Alaş çok isterim. Onun fotoğraflarına bayılıyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Sen de müzik kariyerinin ilk yıllarında single çalışmalarıyla ilerleyenlerdensin. Dolu dolu bir albüm yapmak hem maddi hem manevi oldukça zor biliyorum. Ama sormadan geçemeyeceğim var mı bir albüm projen?

FULİN: Önce bir kendimi görmek istiyorum.İnsanlardan önce benim bir Fulin’i görmem gerek. Fulin ne kadar başarılı? Ne kadar zirveye çıkabiliyor? Neyi ne kadar başarabiliyor. Eğer bunlara cevabım olumlu olursa, albümü o zaman yapacağım.

ŞEHNAZ GÜL: Müzik kariyerinin dışında kendin için hedeflediğin neler var ?

FULİN: Müzikten başka hiçbir şey düşünmüyorum. Ama belki reklam filmi ya da sinema filmi olabilir. Sıfırdan ünlü olan ve türlü zorluklar yaşayan bir genç kızı oynamak isterim.

ŞEHNAZ GÜL: Seninle röportaj yapmak çok keyifliydi.

FULİN: Teşekkür ederim aynı şekilde ben de çok keyif aldım. Sevgiler…

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.