HABERLER

BAHADIR SAĞLAM, YARIŞMALARIN BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

bahadırsaglam

Yarışmalara Katılanlar Hayal Kırıklıkları Yaşıyor

Michael Kuyucu yarışmada birinci olunca hayatında neler değişti neler oldu. Bu yarışma sana ne kattı? şeklindeki sorusuna Bahadır Sağlam pek çok kişinin söylemek istediği ama söylemediğini söyledi: “ Vallahi doğruyu konuşmak gerekirse yarışma bana hiçbir şey katmadı. Bu tarz yarışmalara katılmak isteyen genç arkadaşlarım varsa eğer, beste yapabiliyorlarsa, kendilerine güvenebiliyorlarsa, hevesleri varsa ve zaman denen olguya sabredebileceklerse bu tarz yarışmalara katılsınlar yoksa büyük bir hayal kırıklığı ile yıkılabilirler” dedi.

Ben Oldum Diyenleri Zamanlar Göreceğiz

Bahadır Sağlam, Michael Kuyucu’ya özellikle internet tıklamalarıyla gündeme gelen popçuların başarılarının anlık olduğunu söyledi ve gerçek başarıyı zamanın gösterdiğini söyledi. Bahadır Sağlam: “Bugün müzik piyasasında bir şarkı ile milyonları tıklatıp ‘ben oldum’ diyen bir sürü insan var. Ama daha sonrasına baktığımızda, o “ben oldum”ların hiç biri kalmıyor. ‘Ben oldum’ diyenleri zamanla göreceğiz.” dedi.

Yarışmalar Bittikten Sonra Hiç Kimse Sizi Tanımıyor

Michael Kuyucu, TRT FM’de Bahadır Sağlam’a yarışma öncesinde ona verilen vaatlerin tutulup tutulmadığını sordu ve yarışma bitince neler yaşadığını sorunca çok ilginç bir yanıt aldı:  “Sözlerin hiç biri tutulmadı. Bu tarz yarışmalara katılan gençlere size şunu yapacağız, bunu edeceğiz deyip umutlar veriyorlar, ama hiç birini yapmıyorlar. Bu yüzden katılmak isteyenler gençler varsa dikkatli olsunlar, o hayallere inanmasınlar. Gerçekten de müzik adına iyi bir şeyler yapacaklarına inanıyorlarsa o yarışmalara katılsınlar çünkü o yarışmalar sadece bir basamak. Yarışma bittikten sonra hiç kimse sizi tanımıyor. Ben bunu yaşadım biliyorum” dedi. “Yarışmanın birincisine ayaklarını yerden kesecek fırsatlar sunacağız dediler. Ama hiç birini göremedik.” Diyerek televizyonda yayınlanan müzik yarışmalarının yarışmacıların psikolojisini dahi bozabileceğini ima etti.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.