HABERLER

ONUR ŞAN: “KOMPLEKSLERİMİ DÖVDÜM”

1456854644_Onur___an_Komplekslerimi_D__vd__m2

KOMPLEKSLERİMİ DÖVDÜM

Müzik endüstrisindeki iddiaların aksine en çok dinlenen müzik türünün türkü olduğunu belirten Onur Şan, hayatındaki belli dönemlerde her insan gibi sıkıntı yaşadığını söylerek “artık komplekslerimi dövdüm” dedi.

Kariyerinin bir döneminde Onur Şan algısını yönetmekte sıkıntı yaşadığını belirten Onur Şan bu durumun bile kariyerine katkı sağladığını belirtti. Esen Müzik’ten çıkardığı “Göresim Var” albümündeki, albüme ismini veren besteyi eşi için yazdığını da sözlerine ekledi. Hayatındaki gelişmelerde eşine olan hak etme duygusunun yattığını söyleyen sanatçı şunları söyledi:

“Doğduğumda ailemden dolayı zaten müziğin içine düştüm. Dedem, amcam ve babamla gelen öğreti beni adeta müziğin dibine düşürdü. Her anlamda eğitimim için mücadele verdim. Türkü, bu ülkede yaşayan herkes gibi benim de genetik hafızamda var. Dönem dönem diğer müzik türleri fazla dinlenebilir ancak bu coğrafyada en çok dinlenen hep türkü olmuştur. Bunu bilerek temel ve akademik müzik eğitimimi en güçlü enstitülerde aldım.

ŞÖHRETİ YENİ HAZMETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM

Bunun getirdiği bir şöhrete ulaştım fakat hayatımda sadece şöhret yok. Buna rağmen şöhreti yeni hazmettiğimi düşünüyorum. Tevafuk ve nasip olgularıyla komplekslerimi dövdüm. Bütün bildiklerimi unuttum. Unuttum ki böylece her şeyi hak etmeyi öğrendim. Eşim ve ailesi bana hüsn-ü zan besledi. Eşimi ölene kadar hak etmeliyim duygularıyla ‘Göresim Var’ı yazdım ve besteledim”.

Aldığı müzik eğitimi ve beslendiği kültür sayesinde müzikte araştırmalar içerisinde olmaktan haz aldığını söyleyen Onur Şan yepyeni projelerin hazırlığında olduğunu da aktardı.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.