HABERLER

BÜLENT AY “UNUTULUR”

BÜLENT AY KAPAK YAZILI

BÜLENT AY

“UNUTULUR”

2 Temmuz 1977 yılında istanbul’da doğan Bülent Ay,aslen Edirnelidir ve Trakya insanının bütün davranış özelliklerini üzerinde taşımaktadır.
İlkokul çağlarında müsamere için eline tutuşturulan tahta kaşıkları çalınca müziğe başladığını zannetmiş,provalarda elleri nasır olunca doğru enstrümanın bu olmadığını hızlı bir şekilde anlamıştır.
Lise çağlarında gitar çalmaya başlayana kadar şarkı söyleyebildiğinden habersiz olan sanatçı,ailesinin bu duruma pek sıcak bakmamasına rağmen ilk deneyimini o yıllarda yer aldığı müzik grupları ile edinmiş ve üniversite sınavına hiç hazırlanmamıştır.İmdadına yetenek sınavı ile öğrenci alan İstanbul Üniversitesi devlet konservatuvarı şan bölümü yetişmiş ve bir devlet kurumundan müzisyenliği tescil edildiği için ailesine ve ele güne karşı rahatlamıştır.
Aynı yıllarda klasik müzik eğitimi veren bir okulda okuyup Leman Sam,Edip Akbayram gibi isimlere eşlik etmeye başlayınca hocaları tarafından gerçek niyeti sorgulanmış ve okulu bitirmesi çileli olmuştur.
Sonraki yıllarda Gülşen,Rafet El Roman,Emre Altuğ gibi daha pek çok isme sahnede ve stüdyoda eşlik etmiştir.
2010 yılından itibaren söz yazarlığına başlamış; Murat Boz “Hayat Öpücüğü”,Ferhat Göçer “Esirinim”,Emre Altuğ “Ben Daha Büyüyorum”, Petek Dinçöz “Alabora”…gibi şarkıları yazmıştır.
2016 yılında başladığı ilk albümünün repertuvarına çocukluğundan beri Banu Kırbağ’dan dinleyerek hayranlık duyduğu ,sözleri Sanar Yurdatapan’a,müziği Hakkı Yücel’e ve aranjesi Nevzat Yılmaz’ait “Unutulur” şarkısını almıştır.
D.A Müzik etiketi ile yayınlanacak albümü öncesi İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde ilk klibini “Unutulur”a çekmistir.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.