SANATÇI RÖPORTAJLARI

DOĞUŞ RÖPORTAJI

_F6A4403

Röportaj konuğum; sayısız hit şarkılarıyla adından söz ettiren ve “müzik kariyerimin en iyisi” dediği “Aklında Bulunsun” isimli yeni albümünü müzikseverlere sunan Doğuş !

ŞEHNAZ GÜL: Öncelikle yeni albüm hayırlı, uğurlu olsun. 1997 yılından bu yana sayısız hit şarkılarınız var. “Aklında Bulunsun” isimli yeni albümünüz için “müzik kariyerimin en iyisi” demişsiniz.Neden en iyisi ?

DOĞUŞ: Çok tesekkür ederim. Müzik kariyerimin en iyisi çünkü; çok özen gösterdik tüm ekip arkadaşlarımla. Bu albüme çok kanalize olduk, her sözler nakış gibi işlendi keza aranjeler de öyle. Uzun bir süre ‘tamam’ diyene kadar devamlı çalıştık, bir yıl kadar sürdü hazırlığımız bu yüzden.

HİÇBİR ŞEYDEN PİŞMANLIK DUYMADIM

ŞEHNAZ GÜL: Peki 90’lı yıllara geri döndüğünüzü düşünelim. Neyi farklı yapardınız ?

DOĞUŞ: Hiçbirşeyi. Hayatım da yaptığım, yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadım. Keşkelerim olmadı benim hiç, hep iyi ki olmuştur benim için.

ŞEHNAZ GÜL: İçinde bulunduğumuz dönemde dolu dolu bir albüm yapmak hiç te kolay değil. Çoğu isim ardı ardına single çalışmalarıyla karşımıza çıkarken, siz 9 şarkı ve 2 versiyondan oluşan dolu dolu bir albüm yayınladınız.Albümün yapım aşamasındaki süreci anlatır mısınız?

DOĞUŞ: Uzun zaman sonra albüm yapıyordum ve bunun kesinlikle özlenen Doğuş albümüne yakışır bir şey olması gerekiyordu. Sevgili yapımcım Cafer Kartin’de destekledi albümü, her şey istediğim gibi yapıldı, sırası gelmişken yapımcılarım Cafer Kartin ve Özkan Yılmaz’a da teşekkürlerimi ileteyim aracılığınızla. Biz içimize sinen bir iş çıkardık, çok önemli müzisyenlerle çalıştık, şarkılarımı bu albümde usta ellere teslim ettim, Erdem Kınay, Cenk Eroğlu, Suat Aydoğan, Çağlar Ünsalan, versiyonlar da Mert Aydın ve Tarık İster imzalı. Takdir artık dinleyicinin.

_F6A4310

 

ŞEHNAZ GÜL: Albümünüze gelen tepkilerden memnun musunuz?

DOĞUŞ: Hem de çok memnunum, çok şükür. Özlenmişiz çünkü, dolu dolu albüm sunmamız da bunun artısı oldu. Radyocu arkadaşlarımdan cok güzel tepkiler aldım, dinleyicilerimden de aynı şekilde. Her şarkı kendi kitlesini olusturdu resmen.

ŞEHNAZ GÜL: Albümün ilk klibini sözlerini yazdığınız ve müziğini Cenk Eroğlu ile birlikte yaptığınız, “Beyazı Kırmızıya” adlı şarkınıza çektiniz.Şarkının ve klibin hikayesinden bahseder misiniz?

DOĞUŞ: Cenk Eroğlu bu yola başladığımda ilk 6 albümüm de o büyük hit şarkıları beraber yaptığım dostum, usta bir müzik adamı, onun uğuruna çok inanıyorum. “Beyazı Kırmızıya Vurun” zamanla yerini bulacak bir şarkı, klasikler arasın da yerini alacak, geç ama tam keşfedilecek bir şarkı, buna inandığım için ilk klibimize de ona çektik, sevgili Teoman Topçu yönetmenliğinde.

ŞEHNAZ GÜL: Albümdeki diğer şarkıların sözleri ve müzikleri size ait. Peki yakın zamanda başka isimlerden, sizin imzanız olan şarkılar duyacak mıyız?

DOĞUŞ: Tabii ki, şu an kesinleşmiş iki şarkım var çok sevdiğim iki sanatçı arkadaşım da. Ama isimlerini vermeyeyim, sürpriz olsun.

11947496_918331614906539_1441751007785606681_n

İKİNCİ KLİP “HAİN “ŞARKISINA ÇEKİLECEK

ŞEHNAZ GÜL: İkinci klip şarkınıza karar verdiniz mi?

DOĞUŞ: İkinci klibimiz Hain’e çekilecek, gelen tepkiler o yönde, ama hemen akabinde Mutluluklar Dilerim veya Kızıyorum’u da kliplendireceğiz, arayı çok açmadan.

ŞEHNAZ GÜL: Son günlerde kimleri beğenerek dinliyorsunuz?

DOĞUŞ: Buray’ı beğeniyorum, samimi buluyorum. Bu sene çıkan işler arasında Nazlı’yı çok beğendim, çok başarılı buluyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Sosyal medya ile aranız nasıl ? Okuyucularımız size nerelerden ulaşabilir?

DOĞUŞ: Aktif kullanıyorum, elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum, ama tabii ki bir fotografa gelen binlerce yorumun hepsini cevaplayabilmek pek te mümkün değil.

ŞEHNAZ GÜL: Çok teşekkür ederim.Son olarak eklemek istedikleriniz var mı? ve MÜZİKTEN HABERLER hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

DOĞUŞ: Ben teşekkür ederim, Son olarak albümüm de emeği geçen herkese, sevgili basın danışmanım Uğur Koçer’e ve Sosyal Medya danışmanım Gökhan Tonguç’a tesekkur ediyorum. İnşallah en kısa zaman da tekrar birlikte olmak dileğiyle…

Müzikten Haberler bildiğim kadarıyla yeni ama emin adımlarla ilerleyen bir platform, başarılarınız daim olsun.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.