SANATÇI RÖPORTAJLARI

GÖKHAN AKAR RÖPORTAJI

 IMG_1765

Röportaj konuğum; şarkıları ile beğeni toplayan “HEPSİ” isimli yeni albümüyle dikkat çeken isim; Gökhan Akar…

ŞEHNAZ GÜL: 2011 yılından bu yana, single şarkılarının hepsini, dört yeni şarkınla birlikte “Hepsi” adını verdiğin albümde topladın.Bu mantıkla adı “Hepsi” oldu galiba.Çok güzel bir fikir olmuş.

GÖKHAN AKAR: Şimdiye kadar çıkmış olan tüm şarkılarım single olarak yayınlandı, ben dinleyenlerimin tüm şarkılarımı bir arada dinleyebileceği bir albüm olsun istiyordum ve yeni dört şarkımızla birlikte yayınlanmış olan şarkılarımızın da birlikte yer aldığı “Hepsi” albümüm böyle doğmuş oldu.

IMG_1761

AŞK BENİM VAZGEÇİLMEZİM

ŞEHNAZ GÜL: Kariyerinde seni yükselişe geçiren, benim de çok sevdiğim şarkın “Aşktan Ötesi” nin hikayesini anlatır mısın? Nasıl bir ruh hali, nasıl bir ortamda yazdın bu şarkıyı?

GÖKHAN AKAR: Aşktan ötesi çok ciddi bir çıkış yakalayan şarkılarımdandı ancak ilk şarkım “Felsefe” de en az onun kadar iyi bir çıkıştı aslında ki “Felsefe” nin o çıkışı arkasından gelen slow şarkım “Sus” , sonrasında “Sahibinden Çok Temiz Aşk” ve sonrasında “Aşktan Ötesi” nin gelişinin habercisiydi.

Sahibinden Çok Temiz Aşk” şarkısının stüdyo çalışmaları sırasında stüdyoda yazdığım bir şarkıydı tabi yine yoğun duygusal bir aşık haliydi, muhtemelen her zamanki gibi.

Aşk benim vazgeçilmezim.

ŞEHNAZ GÜL: “Hepsi” nin ardından sürpriz bir şarkı, Dj. Murat Uyar ile olan ortak projeniz olan ve klasikleşen şarkılarımızdan “Dalgalandım da Duruldum” ile karşımıza çıktın.Nasıl karar verdin bu şarkıya?

GÖKHAN AKAR: Başta çok çekimser kaldığım bir çalışmaydı Dalgalandım da Duruldum, ki Türk Sanat Müziği aşığı bir sanatçı olarak biraz mesafeliydim ancak demo okumalarından sonra çok sevdim o halini ve öylece başlamış olduk ve devam ettik.

ŞEHNAZ GÜL: “Dalgalandım da Duruldum” şarkısını kliplendirmeyi düşünüyor musun?

GÖKHAN AKAR: Çok kısa bir zamanda kliplenicek şarkımız sadece doğru zamanı bekliyoruz…

ŞEHNAZ GÜL: Şimdi remix albümü hazırlığındaymışsın.Tüm şarkılarının remix versiyonları mı yer alacak bu albümde?

GÖKHAN AKAR: “Dalgalandım da Duruldum” un birçok remix versiyonunun yer aldığı bir extra albüm olucak aslında sadece versiyonlardan oluşan umarım herkesin beğendiği bir albüm olur o da.

IMG_2146 copy

FANLARIMLA MÜKEMMEL ÖTESİ BİR İLİŞKİM VAR

ŞEHNAZ GÜL: Seni oldukça sıkı takip eden bir kitleye sahipsin.İletişimin nasıl fanlarınla? Sosyal medya hesaplarını kendin mi yönetiyorsun? Yoksa ekibin mi?

GÖKHAN AKAR: Fanlarımla mükemmel ötesi bir ilişkim var. Elimden geldiğince onlara sosyal medya üzerinden cevap vermeye özen gösteriyorum ve çok değerliler benim için…

Sosyal medya danışmanım yönetiyor tüm hesaplarımı ancak elimden geldiğince bende paylaşım yapmaya ve cevap vermeye özen gösteriyorum.

IMG_1961 copy

HER SAHNEMDEN ÖNCE AİLEMİ ARAYIP, DUALARINI İSTERİM

ŞEHNAZ GÜL: Sahne almadan önce mutlaka yapmalıyım dediğin şeyler var mı?

GÖKHAN AKAR: Kesinlikle ailemi arayıp dualarını isterim.Batıl inançlarım pek yoktur.

ŞEHNAZ GÜL: Single şarkılarıyla mı devam edeceksin? Yoksa var mı dolu dolu bir albüm hazırlığı?

GÖKHAN AKAR: Hepsi albümündeki tüm yeni şarkılara klip çektikten sonra bir single düşünüyoruz. Sonrasında yine single çalışmalarla devam etmeyi düşünüyoruz bir süre. Ama belli de olmaz sürpriz bir albüm gelebilir.

ŞEHNAZ GÜL: Keyifli sohbet için teşekkür ederim.Son olarak MÜZİKTEN HABERLER hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyim?

GÖKHAN AKAR: Müzikle alakalı çalışmalarınızı ve sürekliliğinizi tebrik ediyorum ve kattığınız değer için müzik adına sonsuz teşekkürler.

Sevgiler

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.