SANATÇI RÖPORTAJLARI

MUTLU GENÇ


Mutlu-Genc-770x300

Röportaj konuğum; “Maç Kaç Kaç” isimli şarkısında Lara ile düet yapan,Demet Akalın’ın eski vokalisti MUTLU GENÇ

ŞEHNAZ GÜL:Bize biraz müzik geçmişinizden bahseder misiniz? Müziğe nasıl başladınız?

MUTLU GENÇ: İzmir’den şarkıcı olmak için geldim. Rahmetli babam bateristti, müzisyen bir babanın oğluyum zaten. Babamın provalarında büyüdüm diyebilirim. O yüzden İstanbul’a müzik için geldim ve hedefe ulaştığımı düşünüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Öncesinde yayımladığınız ama pek duyulmayan 2 single’ınız daha var.O projelerde promosyon aşamasında zorluklar mı çektiniz?

MUTLU GENÇ: Hem de ne zorluklar çektim.” No name” tabiri budur insanın canının okunduğu yıllar radyo ve televizyonların kendi yarışında ya var olursunuz ya da yok olur gidersiniz. Ben biraz bu konuda inatçı çıktım. Bu inadımla da yoluma devam ediyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Bir mesleğiniz daha var.Aynı zamanda makyaj sanatçısısınız.Devam ediyor musunuz makyaj yapmaya?

MUTLU GENÇ: Hiç bırakmadım ki… Etiler’in altın döneminde 7 gece çalıştığım için kısa bir ara verdim sadece. Şimdi ise mesleğimi paralel olarak götürüyorum. Makyaj yapmak herkesin harcı değildir, özellikle ustalık yıllarımda bırakırsam büyük haksızlık olurdu.

GKDK9336

“Demet Akalın’ın vefası yüksektir,kötü gün dostudur”

ŞEHNAZ GÜL:Demet Akalın’la tanışmanız ve vokalisti olmanız nasıl gerçekleşti?

MUTLU GENÇ: Demet Akalın ile tanışmam çok uzun yıllara dayanıyor. Başlarda kendisine makyaj yaparak çalışmaya başlamıştık. Sonra ben solist olarak çalışmaya başladım. İşlerimin çok kötü gittiği bir dönemde Demet Hanım bana; ”Olmaz öyle şey gel sahnede bana vokal yap, paranı kazan” dedi. Vefası yüksektir, kötü gün dostudur.

ŞEHNAZ GÜL: “Maç Kaç Kaç” single’ınızı radyolara gönderirken,çoğu sanatçımızın yaptığı gibi yanında hediye göndermek yerine, Türk Böbrek Vakfı’nın “Bu Bağış Size Çok Yakışacak” kampanyasına desteğinizle birlikte gönderdiniz.Eminim birçok kişi dikkat çekmek için bunu yaptığınızı düşünmüştür.Diyelim ki öyle 🙂 öyle bile olsa bence alkışlanacak bir uygulama.Tebrik ediyorum.Sanırım Türk Böbrek Vakfı’yla çalışmalarınız ve desteğiniz her zaman söz konusu…

MUTLU GENÇ: Ne dedikleri umurumda bile değil. Kampanya Şenay Akay ile birlikte duyuruldu ve Şenay benim çok yakın dostumdur. Benim bir nebze katkım olduysa ne mutlu bana. Sonuçta diyaliz makineleri yenilendi ve gelecek desteklerle de yenilenmeye devam edecek. Beni bu ilgilendirir. Kısa bir süre önce annemi ve babamı yakın aralıklarla kaybettim. Kayıplarımdan sonra bakış açım daha da başkalaştı. Daha insani ,reklam tercihi yapılmayacak hassasiyette. Reklam yapmak isteseydim bana laf söyleyenlere sataşırdım ama artık bu işler bu kadar ucuz değil.

ŞEHNAZ GÜL:Gelelim “Maç Kaç Kaç” single’ınıza.Şarkının hikayesi ve Lara ile ortak çalışmanızın nasıl gerçekleştiğinden bahseder misiniz?Kimlerin imzasını taşıyor single?Aldığınız tepkilerden memnun musunuz?

MUTLU GENÇ: Şarkı düetti, yani mutlaka bir kadın sesi olacaktı. Murat Güneş imzalı bir şarkı. Murat Güneş benim canımdır. Hatta birkaç denemeden sonra; ” Murat acaba ben tek mi okusam şarkıyı” dedim. O da bana ”Asla” dedi. Lara, Murat’ın fikriydi. Takdir edersiniz ki sesi büyük olan sayılı kişilerden biridir Lara. Her zaman kendisine minnet duyacağım. Murat Güneş başta olmak üzere, şarkının aranjörü Hatem Tutkuş ‘a , fotoğraflarda Güneş Kadzal ‘ a dağıtım şirketi Fa Müzik ve yapım şirketi NAP Prodüksiyon’a teşekkür ediyorum. Şarkımızın gidişatı çok güzel gidiyor. En mutlu olduğum konu ise hilesiz hurdasız organik bir şekilde klibin 100 bin izlenme oranını geçmesi. Sosyal medyada bir çok insan tanıdım. Şarkımı gerek olumlu gerek olumsuz gerek esprili şekilde paylaşan insanlar. Daha ne isterim ki?

ŞEHNAZ GÜL: Günümüzün müzik sektörü hakkında neler söylersiniz?

MUTLU GENÇ: Şarkıların tatları değişti, sözler bir başkalaştı. Müzik yapan herkesin ağzında farklı soundlar var. Olan, alışılagelmişin dışına çıkmaya çalışıyorlar. E bu da emeği gösteriyor. Değişim ve yenilik iyidir.

“Biri gel sana büyük para yatıracağım derse, on ya da on beş şarkılık bir albüm yapayım ama müziğin devleri bile kendi albümlerini kendi yaptığına göre ben tek şarkı, tek single yoluma devam edeceğim”

GKDK9718

ŞEHNAZ GÜL: Dolu dolu bir albüm yapmak artık çok zor.Genelde single yapılıyor.Bu da sizin 3. single’ınız.Bundan sonra sizden yine bir single mı gelir? Yoksa albüm mü?

MUTLU GENÇ: Valla biri gel sana büyük para yatıracağım derse, on ya da on beş şarkılık bir albüm yapayım ama müziğin devleri bile kendi albümlerini kendi yaptığına göre ben tek şarkı, tek single yoluma devam edeceğim.

ŞEHNAZ GÜL:Takipçileriniz sizinle ilgili haberlere,sahne takviminize nerelerden ulaşabilir?

MUTLU GENÇ: Sosyal Medya hesaplarımdan bana ulaşabilirler. Twitter adresim @mutlugnc İnstagram adresim @mutlugnc Facebook adresim /mutlugnc

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.