SANATÇI RÖPORTAJLARI

TÜLAY GÜRLER

  

Röportaj konuğum; “UYAN” adlı single’ı ve NEPAL’de çektiği klibiyle müzik dünyasına “merhaba” diyen,

 TÜLAY GÜRLER

TÜLAYŞEHNAZ GÜL: TÜLAY GÜRLER kimdir? Okurlarımıza müzik geçmişinden bahseder misin?

TÜLAY GÜRLER: Şarkı söylemekten çok büyük keyif alan çok küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlamış biri Tülay Gürler. Lise ve üniversite döneminde daha çok amatör gruplarla çalıştım. Sonrasında profesyonel olarak sahne almaya başladım. Alaylıyım diyebiliriz. Opera Sanatçısı Hande Soner, ve müzik adamı Timur Selçuk ile vokal tekniği ve müzik bilgisi anlamında kendimi geliştirmeye çalıştım. Eşimle beraber açtığımız bir Müzik Atölyemiz bulunuyor, Studio T&T Suadiye. Eşim Müzisyen Timur Alp Atak ile beraber stüdyomuzda çalışmalarıma devam ediyorum. Bir yandan sahne çalışmalarımızda sürüyor tabii.

ŞEHNAZ GÜL: İlk projen; tek şarkı, 2 versiyondan oluşan “UYAN” adını verdiğin single’ın dijital müzik platformlarında yayımlandı.Kimlerle çalıştın?

TÜLAY GÜRLER: Bu proje üzerinde yaklaşık iki senedir çalışıyoruz. UYAN” sözü ve müziği bana ait olan bir şarkı. Şarkının düzenlemesini sevgili Soner Kıvanç’a gerçekleştirdi. Timur Alp Atak gitarist olarak destek verdi. 30 Haziran’da sevgili Emre Yücelen’in sahibi olduğu YÜCELENMÜZİK etiketiyle dijital plaftormda dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Gelişen teknoloji ve yeni dünya düzeninde en uygun bulduğumuz yöntem dijital platformda yer almaktı ve öyle de oldu.

ŞEHNAZ GÜL: “UYAN” ın klibi oldukça dikkat çekici görüntülerle dolu.Klibi NEPAL’de çekmek ve yabancı bir yönetmenle çalışmak fikri nasıl oluştu?

TÜLAY GÜRLER: “UYAN” ilk bakışta bir aşk şarkısı gibi görünsede aslında aydınlanmaya dair ipuçları veren derinliği olan bir şarkı. Elektronik altyapıya sahip. Düzenleme ve okumalar tamamlandıktan sonra, elektronik havasından çok farklı ruhani bir görselliğe ihtiyacı olduğunu hissettim. Aksi takdirde sıradan, olağan, hep karşılaştığımız elektronik müzik kliplerine benzeyebilirdi. Bunun üzerine ekiple beraber karar verdik, Nepal’e gidilecekti.

Nepal; doğası mükemmel, ruhani tarafı çok yüksek, mistik bir ülke. İnsanların aydınlanmak ve bir anlamda arınmak için özellikle ziyaret ettikleri bir yer, Everest’in eteklerinde bir cennet Nepal.

Sevgili Meral Özcoşkun’un desteği ile NEPAL’in saygın yönetmenlerinde PRANAB JOSHI ile bağlantıya geçtik. Kendisi şarkıyı beğendi ve böylelikle NEPAL maceramız başlamış oldu.Ortaya çıkan işten don derece memnunuz ve gelen tepkiler gösteriyor ki insanların dikkatini çektik diyebilirim.

ŞEHNAZ GÜL: Single,albüm habercisidir derler.Yakın zamanda yayımlamayı düşündüğün albüm hazırlığın var mı?

TÜLAY GÜRLER: Ekim ayı başında yine çoğunluğunun sözü ve müziği bana ait parçalardan oluşan bir albüm planlıyoruz. Şarkıların düzenlemeleri bitmek üzere, sonrasında yeni bir video klip ile dinleyicilerin karşına çıkacağız.

ŞEHNAZ GÜL: Yine alternatif tarzda bir albüm mü olacak?

TÜLAY GÜRLER: Evet alternatif tarzda olacak diyebiliriz. Bu zamana kadar yaşadıklarımdan, dinledikleriminden, okuduklarımdan biriktirdiklerim ile oluşan şarkılar yer alacak albümde. Alternatif kelimesinden ziyade , biraz iddialı olacak ama “Tülay” tarzında şarkılar diyebiliriz.Türk Müzik Piyasası ve popüler kültür içerisinde hakkını vererek pop müzik yapmaya çalışıyoruz.İyi müzik,kaliteli müzik ilk hedefimiz.

ŞEHNAZ GÜL: Sosyal ağları kullanıyor musun? Müzik severler,seninle ilgili haberlere hangi adreslerden ulaşabilir?

TÜLAY GÜRLER: Evet, sosyal ağları yani sosyal medyayı oldukça sık kullanıyor ve gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. Twitter, Instagram hesaplarımın yanı sıra Facebook sayfamdan insanlarla iletişim halindeyim. Youtube ve Vivo’da da ayrıca yer alıyorum. http://www.tulaygurler.com adresi de dahil olmak üzere benimle ilgili haberlere rahatlıkla sosyal ağlardan ulaşılabilir.

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.